Serce pracownika

Problemy kardiologiczne pracowników, to jedne z najczęstszych powodów absencji w pracy a nawet utraty zdolności do pracy. O problemach pracowników z chorobami układu krążenia mówi się coraz więcej, a niektóre firmy w ramach ochrony serc pracowników działają aktywnie. Tak jak Służby Komunalne w Wodzisławiu Śląskim, które wykupiły dla swoich pracowników usługę Kardiotele.

Kardiotele, to usługa pozwalająca na monitoring pracy serca przez telefon. Osoba, która poczuje się słabo, przykleja elektrody na klatce piersiowej, dzwoni do kliniki w Zabrzu i do słuchawki przykłada nadajnik (podłączony do elektrod) sygnał przekazywany jest telefonicznie i lekarz może bardzo szybko zdiagnozować problem pacjenta.
Z usługi Kardiotele może skorzystać każdy pracownik, który poczuje się słabo i będzie uważał, że potrzebna jest mu szybka konsultacja lekarska.

Sama usługa nie jest nadmiernie kosztowna – koszt urządzenia to kilkaset złotych, a do tego dochodzi jeszcze miesięczny abonament w wysokości 160zł Z urządzenia zaś korzystać mogą wszyscy pracownicy.

źródło: Vaness.FM

Tagi: