Co czwarty Polak znajduje pracę przez ogłoszenie

ogloszenie o prace Co czwarty Polak znajduje pracę przez ogłoszenieJeśli zaledwie co czwarty, to w jaki sposób radzi sobie reszta? Dane na temat sposobów poszukiwania pracy wśród Polaków zebrał serwis rynekpracy.pl. Nadal, królują znajomości, ale spora część osób znajduje też pracę drogą ogłoszeń i odpowiadania na nie. Tylko własnych działalności gospodarczych boimy się podjąć.

Z badań wynika, że poprzez ogłoszenia o pracę, zatrudnienie znalazło 25% badanych. 1/3 wykorzystała sieć kontaktów osobistych (czyli inaczej mówiąc- otrzymała pracę po znajomości). Trzecią skuteczną metodą, okazało się samodzielne poszukiwanie (16%), czyli własna inicjatywa bezrobotnego, (której nam często, niestety, brakuje.) Na dalszych miejscach w rankingu, znalazły się takie metody jak pośrednictwo agencji pracy i firm doradztwa personalnego (niecałe 4%), Biura Karier (2%), Urząd Pracy (prawie 4%). Propozycję pracy, bez szukania jej, otrzymał aż co 10 ty badany (warto złożyć CV u head hunterów), a jedynie 5% osób zdecydowało się na własną działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Co czwarty Polak znajduje pracę przez ogłoszenie”

  1. Biznesmen says:

    Założyłem działalność gospodarczą ale po niedługim czasie zachorowałem , więc nie mam dochodu a ZUS nie wypłaca mi zasiłku chorobowego. Czy są jakieś ustawy o terminie płatności należności przez ZUS?

  2. justi says:

    Z tego co ja wiem to jak ktoś ma działalność płatne zwolnienie lekarskie jest dopiero po 180 dniach ubezpieczenia.A dokładnie jest napisane w kodeksie pracy który jest również dostępny w internecie.