Sprytny (i podły) sposób na pokonanie konkurencji

as w rekawie Sprytny (i podły) sposób na pokonanie konkurencjiCo zrobić, jeśli bardzo zależy Ci na konkretnej pracy ale obawiasz się że konkurencja będzie lepsza od Ciebie? Mało tego, nie masz pomysłu na to ile chciałbyś zarabiać na takim stanowisku (i ile się na takim stanowisku zarabia?) Taki problem miał pewien Amerykanin, wpadł więc na niezwykle kreatywny, choć nieco podły, a na pewno nie do końca uczciwy sposób dowiedzenia się tego, jakie osoby starają się o takie stanowisko o które on się chce ubiegać. Jaki pomysł miał bohater naszej historii? Otóż podszył się pod pracodawcę.

Amerykanin (jego nazwisko nie zostało upublicznione) umieścił w serwisie rekrutacyjnym ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika – praktycznie identyczne z tym, na jakie sam zamierzał aplikować- tyle że podał inną nazwę firmy. W ogłoszeniu poprosił o to by kandydaci przedstawili swoje oczekiwania finansowe. W ten sposób, otrzymując CV od osób które myślały że biorą udział w procesie rekrutacji dowiedział się zarówno jak powinno wyglądać idealne CV na to stanowisko, jak wygląda jego konkurencja oraz jakie kandydaci mają oczekiwania finansowe. Przygotował swoje CV w oparciu o dane które zebrał, poszedł na rozmowę i wymarzoną pracę otrzymał. Jego asem w rękawie była pewność siebie zdobyta dzięki temu, że wiedział z jakimi mniej więcej osobami konkuruje.

Z jednej strony był to pomysł niezwykle twórczy. Z drugiej, oszukał on dziesiątki ludzi, którzy w dobrej wierze wysłali mu swoje CV i tak naprawdę, za kradzież danych osobowych groziłaby mu kara. Jak uważacie- czy takie zachowanie jest bardziej kreatywne czy bardziej podłe i nieuczciwe? W jakim stopniu cel uświęca środki w sytuacji starania się o pracę?

źródło:unemploymentality.com

Dodaj komentarz

2 Responses to “Sprytny (i podły) sposób na pokonanie konkurencji”

  1. Adaś says:

    Najbardziej oszukał głupich rekrutujących bo oni w CV chcą znaleźć odpowiedź na to co potrafią robić składający te CV a wybierają najlepszych kandydatów na… piszących CV :-).
    Czy dobry Lekarz, Inżynier, Spawacz, Naukowiec, Matematyk itp. itd może nie potrafić pisać CV?

  2. lezar2 says:

    Ten cały portal to jedna wielka filozofia na XXII wiek,czy przeciętny szary człowiek poradzi sobie z nim a może by tak twórca sam spróbowałby z niego skorzystać bo jak narzazie to rekrutować to potrafią według śćiemy w papierach jak w sądzie kto lepiej łże ten ma racje i jedzie do pracy w której i tak potrzebni są tylko robole, do pracy rodacy.Przykładem jest ten pan że łgarstwo i oszustwo się opłaci na tym pięknym demokratycznym pełnym prawa świecie.