Osobami z chorobami krążenia w pracy

serce w pracy Osobami z chorobami krążenia w pracyChoroby układu krążenia należą do najczęściej spotykanych wśród pracowników chorób. Połowa z nas sama leczy się, bądź ma w rodzinie osobę chorującą na choroby serca. Jednocześnie, jak wykazują badania OBOPu, prawie połowa Polaków nie wierzy w to, że ludzi z chorobami układu krążenia mogą być aktywni zawodowo i tak samo wydajni jak osoby zdrowe. 5% osób uważa, że osoby które ze względu na choroby układu krążenia były hospitalizowane, nie powinny w ogóle podejmować pracy. Aby obalać stereotypy związane z pracą zawodową osób z chorobami krążenia oraz by zaktywizować zawodowo Polaków z chorobami serca ruszył program Serce Na Nowo. W ramach programu zaś, organizowany jest konkurs na firmę przyjazną osobom z chorobami serca.

Te firmy, które przystąpią do konkursu (zgłaszać można się do 29 maja) i wykażą się troską o zdrowie pracowników i dbałością o ich problemy związane z chorobami układu krążenia zostaną wyróżnione tytułem „Firma z sercem”. Sam udział w konkursie jest prosty – wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie konkursu. Jeśli więc uważasz, że Twoja firma zasługuje na taki tytuł – zgłoś to swojemu przełożonemu.

Problem osób z chorobami serca w utrzymaniu aktywności zawodowej jest duży, a w większości winne są temu stereotypu. Choć osoba po zawale jest w stanie utrzymać aktywność zawodową, to co trzeci pracodawca bałby się zatrudnić osobą z chorobami układu krążenia.

W dużej mierze, odpowiedzialnymi za stereotypy związane z osobami chorymi na serce są sami chorzy. W ramach programu Serce Na Nowo przeprowadzono badanie ankietowe które pozwoliło stworzyć mapę Polskiego serca. W ramach badania proszono uczestników (z chorobami układu krążenia) by ocenili na ile zdrowy tryb życia prowadzą. Okazuje się że jesteśmy niezwykle niefrasobliwi i optymistyczni. Prawie 95% osób z CHuK z województwa śląskiego uważa że prowadzi zdrowy tryb życia. Jednocześnie 72% pali papierosy i 52% ma nadwagę.

fot.:emitea/SXC

Dodaj komentarz

4 Responses to “Osobami z chorobami krążenia w pracy”

 1. Marcin says:

  dzisiaj kazdy jest na cos chory na serce tez i co, najlepiej jeszce badania gebnetyczne przed przyjeciem robic, od tego uzalezniac przyjecie

 2. JUSTYNA says:

  To nieprawda,że dzisiaj każdy jest na coś chory-ja jestem całkowicie zdrowa na nic nie choruję.
  Niech każdy sam za siebie mówi na ten temat.

 3. innka says:

  dla rodziców dzieci z chorobami serca zdrowie.netbird.pl/?app=458

 4. Sabina Stodolak says:

  @innka – pozwalam sobie usunąć linka bezpośredniego do Państwa witryny. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, wejdzie bezpośrednio. Jakkolwiek nieudolnie prowadzony marketing szeptany zahaczający o spam jest w Państwa wykonaniu grubą przesadą. Sama witryna interesujaca,ale czy musicie spamować wszystkie blogi?