NetAcad Advantage – Cisco pomaga w znalezieniu pracy

informatyka NetAcad Advantage – Cisco pomaga w znalezieniu pracyChoć specjaliści z zakresu IT nie mogą narzekać na brak propozycji zatrudnienia (to jedyna branża w której liczba ogłoszeń utrzymała się na takim samym jak przed rokiem poziomie), to Cisco – lider w zakresie rozwiązań teleinformatycznych i sieci komputerowych zdecydował się uruchomić w Polsce program pomocy dla studentów IT oraz absolwentów którzy ukończyli kursy certyfikacyjne Cisco.

netacadadvantage.com/pl/ adresowane jest dla kursantów Cisco – docelowo więc zwiększyć ma zainteresowanie korzystaniem ze szkoleń oferowanych przez firmę. Co nie zmienia faktu iż inicjatywa jest cenna i dla specjalistów z zakresu IT niewątpliwie przydatna.
Rynek pracy w branży IT jest nadal niezwykle atrakcyjny – nie dość że o pracę stosunkowo łatwo, to jeszcze zarobki kształtują się na dość dobrym poziomie. To sprawia, że studia informatyczne nie dość że nie tracą na popularności to przyciągają coraz większą liczbę Pań. Powstają też nowe kierunki informatyczne na prywatnych uczelniach.

Jak wybrać dobrą uczelnie informatyczną :

  • zwróć uwagę na kadrę – głównie na zainteresowania naukowe doktorów i profesorów – to ci powie czego rzeczywiście będziesz się uczył
  • przyjdź na dni otwartych drzwi i obejrzyj laboratoria – praca na starym sprzęcie nie da Ci odpowiedniej bazy
  • przeglądnij program zajęć przez cały okres studiów. Nie ma nic bardziej smutnego na rynku pracy IT niż tzw. informatyk, który troszkę programuje, troszkę administruje, zna podstawy Photoshopa, troszkę pozycjonuje i tak naprawdę jest tylko troszkę specjalistą.

Dodaj komentarz

2 Responses to “NetAcad Advantage – Cisco pomaga w znalezieniu pracy”

  1. annex says:

    zarobki kształtują się na dość dobrym poziomie(…) to przyciągają coraz większą liczbę Pań – jakiś smutny pan informatyk chyba to pisał ;P A specjalistą po studiach nikt nie jest tak a propos ostatniego akapitu 😉

  2. Sabina Stodolak says:

    @annex – hehe- dość wesoły psycholog to pisał…kobieta 🙂 A co do specjalisty to dokładnie to właśnie napisałam – tyle że są takie uczelnie na których jest ukierunkowanie na konkretne zagadnienia w danym zakresie zagadnień IT, a są uczelnie (głównie płatne filie w małych miejscowościach), po których tzw. informatyk nie potrafi sam powiedzieć co umie i na czym się zna.