Najchętniej ogłoszenia o pracy przeglądamy w godzinach pracy!

Nie każda osoba, która poszukuje pracy i przegląda ogłoszenia rekrutacyjne jest bezrobotna. Wielu kandydatów to osoby mające prace i poszukujące lepszej oferty zatrudnienia. Z badań zaś przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynku MillwardBrown SMG/KRC wynika, że prawie 60% kandydatów przegląda oferty pracy w godzinach 8-17.Wynika z tego, że najchętniej szukamy nowej pracy będąc… w starej pracy.

Nie jest to zbyt rozsądne działanie, wziąwszy pod uwagę coraz bardziej doskonałe systemy monitoringu czasu pracownika. Nasze wejścia na konkretne strony internetowe nie tylko pozostawiają ślad w wyszukiwarce, ale również w logach, które każdy administrator sieci może łatwo sprawdzić.

Jeśli nasz szef przyłapie nas na szukaniu pracy w trakcie pracy, to nie tylko tracimy wiarygodność jako pracownik, ale możemy też spodziewać się tego, że szef zacznie szukać kogoś na nasze miejsce, spodziewając się naszego odejścia. Jeśli znajdzie zanim my znajdziemy nową pracę, sytuacja może nie być wesoła.

Przeglądanie ofert w trakcie pracy jest niebezpieczne również ze względu na współpracowników. Nie każdy bowiem ma szczęście pracować w komfortowych warunkach pełnego zaufania i sztamy. Współpracownik dla własnych korzyści może zaś wykorzystać wiedzę o tym, że szukamy nowej pracy.

Znacznie bezpieczniej jest więc przeglądać oferty wieczorami, lub zostawić wysyłanie CV na okres weekendowy, kiedy mamy nieco więcej czasu.

źródło: employer-branding.blogspot.com