Kogo dziś zwalniamy? Czyli reality show w czasach kryzysu

kamera Kogo dziś zwalniamy? Czyli reality show w czasach kryzysuCzy jest coś na czym Amerykanie nie potrafią zarobić? Nowy reality show „Someone’s Gotta Go” („ktoś musi odpaść”) stacji FOX udowadnia, że show można zrobić ze wszystkiego. Nawet z utraty pracy. Ideą nowej wersji Big Brothera (których mieliśmy już okazję oglądać dziesiątki) jest przeniesienie roli szefa na pracowników. Tym razem, to nie szef, lecz pracownicy biorący udział w programie będą decydować o tym, kogo zwolnić.

Nie będą jednak mogli opierać się na zwykłym „lubię – nie lubię” lecz swoją decyzję będą musieli poprzeć odpowiednimi wyliczeniami i udowodnieniem że krok ten jest dla firmy korzystny. Wszyscy uczestnicy będą też mieli dostęp do danych pracownika (jego teczki HR). Ciekawe jak uda się zamiana ról i czy uczestnicy programu (i widzowie) czegoś się przy tej okazji nauczą?
Program nie będzie emitowany w Polsce, ale Fox już przymierza się do sprzedania formatki – a jako że nasze stacje telewizyjne zwykły kupować zachodnie rozwiązania, nie wykluczone że i u nas za jakiś czas zobaczymy polską wersję zwalniania.

Wielu rekruterów sfrustrowanych nieco tym, że kandydaci do pracy tak często uważają ich za niekompetentnych darmozjadów pewnie chciałoby aby podobny reality show mógł odbyć się w aspekcie przyjmowania osób do pracy. Mogłoby to być ciekawe doświadczenie zarówno do obserwacji jak i dla osób które wzięłyby w nim udział

źródło: cheezhead.com

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “Kogo dziś zwalniamy? Czyli reality show w czasach kryzysu”

 1. Kati napisał(a):

  no tak, tylko dla osób, które teraz borykają sie ze zwolnieniem to może być trudne, żeby tak robic zabawę z trudnej sytuacji, prawdziwa Ameryka.

 2. Paweł napisał(a):

  i znając życie pewnei ktoś kto w życiu się leni taki program wygra i prace miał bedzie

 3. kiki napisał(a):

  coraz ciekawsze propozycje w tv, no comment.

 4. Marek napisał(a):

  ja nie wiem po co ludzie tam chodza do reality

 5. Alka napisał(a):

  dla kasy to proste przecież, jesteś idziesz, dzieje się płacą Ci kasę, jesteś gwiazdą jednego sezonu, ale jesteś a potem moze sie coś rusza w życiu.