Co Twoje biurko mówi o Tobie?

biurko Co Twoje biurko mówi o Tobie? Każdy z nas ma swój własny sposób układania przedmiotów na naszej biurkowej przestrzeni i zarządzania nią w charakterystyczny dla siebie sposób. Aby dobrze się nam pracowało musimy tą własną przestrzeń sobie zagospodarować i oswoić. Uwaga jednak na to jak i co układamy na naszym biurku. Z tego w jaki sposób nasza biurkowa przestrzeń jest zaaranżowana można o nas wiele powiedzieć. Bywa też tak, że to w jaki sposób dbamy o naszą przestrzeń biurową może nieść informacje które będą fałszywe, co nie zmieni jednak nastawienia szefa, który opinie o nas oprze o to co widzi.
Stań zatem metr od swojego biurka i przyjrzyj się mu krytycznie – co Twoje biurko mówi o Tobie?

Co zatem nasze biurko mówi o nas i jak możemy wpłynąć na to by być odpowiednio postrzeganym przez innych przez to jak wygląda nasze miejsce pracy?

 • czyste biurko sprawia wrażenie że jego właściciel jest człowiekiem który lubi mieć wszystko załatwione i dopięte. Stwarza też wrażenie, że pracownik jest produktywny (choć tak naprawdę może mieć czyste biurko bo nie pracuje prawie wcale).
 • bałagan na biurku daje wrażenie osoby chaotycznej, niezorganizowanej i nieefektywnej w pracy. Aż 95% managerów nie awansowałoby osoby która ma na biurku bałagan.
 • żółte karteczki ze sprawami do załatwienia przypięte na monitorze czy tablicy korkowej budują wizerunek osoby zorganizowanej (jeśli przyklejasz karteczki, dbaj jednak o ich regularne czyszczenie – stare i przedawnione informacje dają bowiem wrażenie że osoba jest chaotyczna i nie przywiązuje wagi do szczegółów. Mogą też sprawiać że będziemy postrzegani jako osoby zapominalskie).
 • zdjęcia rodziny na biurku, czy tapeta rodzinna na monitorze podkreśla nasze przywiązanie do rodziny i uczuciowość ale może też budować wrażenie że nie jesteśmy zbyt dyspozycyjni i życie rodzinne przedkładamy na pracę (co w gruncie rzeczy zbrodnią nie jest)
 • duża ilość długopisów i ołówków w pojemniku na przybory do pisania może świadczyć o tym, że cenisz sobie różnorodność i nie lubisz stagnacji
 • jeśli w Twoim ułożeniu dokumentów czy segregatorów od razu widać specyficzny klucz – (np. ułożenie rozmiarami czy kolorami) może to oznaczać że masz tendencje do porządkowania przestrzeni według schematu, co w efekcie prowadzi do wrażenia że jesteś osobą mało elastyczną.
 • elementy dodatkowe – prawie każdy z nas ( a zwłaszcza kobiety) z czasem zaczyna ozdabiać swoje biurko dodatkami – zdjęciami, maskotkami, gadżetami USB – jeśli na biurku trzymasz śmieszne zabawki, świadczy to o Twoim poczuciu humoru, jeśli masz twoje podstawki do spinaczy są w kształcie zwierzątek, będą świadczyć o Tym, że jesteś sentymentalna.

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “Co Twoje biurko mówi o Tobie?”

 1. truskawkowe pole napisał(a):

  moj ebiurko to jedno, wielkie pobojowisko, a żółt ekarteczki wcale nie muszą dawać uporządkowania jak się ma nimi całe biurko obklejone:)

 2. Majaka napisał(a):

  to takie troche z fusów wróżenie, wazne żeby pracowac w środowisku, w którym jest sie najbarrdziej efektywnym. Ktoś lubi porządek i kredki poukładane kolorami w kolejności alfabetycznej, ktoś inny by sie w takim otoczeniu wykonczył

 3. az napisał(a):

  A jak wszystko jest ułożone, wg kolorów, rozmiarów, przeznaczenia, itd, zawsze w idealnym porządku, to mamy do czynienia z zespołem obsesyjno-kompulsywnym (OCD).
  😀

 4. Sabina Stodolak napisał(a):

  Heh – dobre. Idziemy dalej – jeśli masz na biurku kilka kompletów żółtych karteczek i długopisów, być może masz osobowość wieloraką, jeśli masz całą paletę kolorowych długopisów z jednej strony biurka, a małą przenośną szubienicę z drugiej, to masz dwubiegunówkę…

 5. elelelele napisał(a):

  A na moim biurku nie ma nic prócz laptopa. Wszystko schowane w szufladach. Jeden długopis. 🙂 Jestem taka prosta i odzwierciedla się to w życiu.