Zwolnienia w motoryzacji

mechanicy Zwolnienia w motoryzacjiPamiętacie reklamę Toyoty, która przedstawiała znudzonego pracownika serwisu motoryzacyjnego, który całymi dniami czekał na klienta? Żart stworzony po to by przekonać klientów o niezawodności samochodów marki Toyota może niedługo się urzeczywistnić – serwisy motoryzacyjne już zaczynają świecić pustkami. Gorzej, że bohater naszej reklamy, w realnym życiu zostanie po prostu zwolniony.

Kryzys dotknął mocno branżę motoryzacyjną. Na nowe auta nie ma klientów – po pierwsze ze względu na coraz trudniejsze opcje na kredyt, po drugie zaś dlatego, że niepewni jutra pracownicy wolą nie pakować się w zobowiązania, których mogą nie móc wypełnić. Efekt? prognozy mówią, że blisko 20% pracowników branży motoryzacyjnej może stracić pracę. Powoli zwalniani będą też mechanicy, do serwisów zgłasza się bowiem coraz mniej kierowców, którzy jeśli nie muszą, wolą nie inwestować w naprawę drobnych usterek. Nie jest łatwo również w firmach produkujących części zamienne i wyposażenie do samochodów.
Jak donosi Dziennik, zagrożonych zwolnieniem może być około 10 tyś osób.

fot.: Tania Matvienko

Dodaj komentarz

4 Responses to “Zwolnienia w motoryzacji”

 1. prawko says:

  , że co? SERWISY MOTORYZACYJNE według was świecą pustkami!? BZDURA! Weźmy taki motofilm.pl – dziennie ma więcej informacji niż wy przez 3 miesiąc. Co wy pieprzycie…

 2. Sabina Stodolak says:

  Chodzi o serwis motoryzacyjny w rozumieniu miejsca gdzie naprawia się samochody. Tam gdzie pracują mechanicy i zmieniają okładziny, regulują klocki i takie tam. Nie o serwis w sensie witryny www 🙂

 3. prawko says:

  acha:D

 4. mandragora says:

  chyba generalnie w produkcji i takich mechanicznych jest śrdnio,,,ja dostałem papierek, czekam do czerwca na wypowiedzeniu, z nadzieją na dostanie jakiejś kaski na dowidzenia, ale średnio jest.