ZainSTALujsie.pl – program edukacyjny dla studentów

praca w hucie ZainSTALujsie.pl – program edukacyjny dla studentówPracodawcy coraz pełniej dostrzegają potencjał tkwiący w studentach, którzy nie chcą już czekać na zakończenie studiów by dopiero rozpoczynać budowę swojej kariery zawodowej. Zainteresowanie praktykami i zdobywaniem doświadczenia przekłada się na coraz więcej programów stażowych dla studentów. Oczywiście są one mniej lub bardziej wartościowe. Dość wartościowa wydaje się za to inicjatywa zainSTALujsie.pl, skierowana do studentów kierunków metalurgicznych i hutniczych oraz abiturientów którzy rozważają taką opcję studiowania.

Za projekt, który jest połączeniem akcji edukacyjnej, z formą promocji pracodawcy (employer branding) odpowiada Polskie Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz firma ArcelorMittal.


ArcelorMittal to największy producent stali w Polsce i tym samym główne miejsce zatrudnienia do którego kierować będą się absolwenci kierunków związanych z metalurgią czy hutnictwem, nie dziwi więc udział w programie. Dodatkowo, jako partner, ArcelorMittal proponuje za pośrednictwem strony staże w swojej firmie oraz zachęca studentów do uczestnictwa w klubie ArcelorMittal (w Klubie mogą znaleźć się studenci AGH oraz Politechniki Śląskiej).

Warto, będąc studentem jednej z tych dwóch uczelni zapisać się do klubu – zarówno dla korzyści merytorycznych – związanych z przekazywaną członkom wiedzą, jak i dla korzyści stypendialnych. 20 marca rusza program stypendialny, w ramach którego członkowie klubu ArcelorMittal mogą starać się o sfinansowanie wyjazdowego kursu językowego.

Na program zainSTALujsie.pl zwrócić uwagę powinni nie tylko studenci kierunków metalurgicznych czy hutniczych, ale również inne, duże firmy – jest to bowiem świetny przykład tego, jak rekrutować dobrą, choć jeszcze niedoświadczoną kadrę, oraz jak w pozytywny sposób budować wizerunek pracodawcy na rynku. Mamy wprawdzie kryzys, ale kiedyś się on skończy i wtedy znów zaczną w walce o pracownika wygrywać te firmy, które mają dobrą opinię na rynku.

Dodaj komentarz

2 Responses to “ZainSTALujsie.pl – program edukacyjny dla studentów”

  1. Marcin says:

    niezły pomysł, studentowi pomocna dłoń zawsze się przyda.

  2. Magdalena says:

    Witam, pomysł jest super, chetnie sama uczestnicze w roznych programach poswieconych studentom. Jestem jak najbardziej za:) pozdrawiam