Za odejście z firmy dostanie 78,5 tys. zł

huta Za odejście z firmy dostanie 78,5 tys. złNie tak dawno temu, pisaliśmy o programie edukacyjnym dla studentów który wspierany jest przez firmę ArcelorMittal. Zarząd koncernu który posiada w Polsce 6 hut z jednej jednak strony zaprasza studentów na praktyki i sponsoruje wyjazdy do Anglii, z drugiej, płaci obecnym pracownikom za odejście z firmy. I to nie małe pieniądze.

Ci którzy zdecydowali się odejść do końca stycznie otrzymali 99 tys. zł. Ci którzy odejdą w marcu, mogą załapać się na 78.5 tys. zł. W kwietniu, kwota spadnie do 72 tys. zł (kwoty brutto). Tak wysokie odprawy adresowane są głównie do pracowników administracji. (Trudno oczekiwać, by pracownik szeregowy, zarabiający 2, 5 tys brutto zastanawiał się choćby przez sekundę nad decyzją.

„Rzeczpospolita” przeprowadziła telefoniczny sondaż pytając Polaków o to, czy za 100 tys. złotych zrezygnowaliby z obecnej pracy. 56% odpowiedziało że tak. Co dziesiąty oczekiwałby większych pieniędzy.

A wy? Zdecydowalibyście się na 100 tys. w kieszeni zamiast umowy o pracę? Może dla osób, które zarabiają po 10 tys. brutto miesięcznie perspektywa taka nie jest kusząca, ale dla osób które na taką kwotę pracować muszą około 3 lat?
Ile musiałby Wam dać pracodawca abyście dobrowolnie zrezygnowali z pracy?

Dodaj komentarz

5 Responses to “Za odejście z firmy dostanie 78,5 tys. zł”

 1. Krzysztof Jędrzejak says:

  z obecnej pracy na pewno…

 2. Seweryn says:

  Pracuje na Hucie w krakowie nie wszyscy dostali mozliwośc odejścia z pracy wiekszosc osob wyslali na urlopy przymusowe płatne 60-80% nawet moga one trwać do 6 miesięcy zrobili to specjalnie dlatego iż po upływie miesiąca (30)dni pracownik musi iść na badanie czy moze dalej pracować z tego co wiem nie wszyscy przechodzą lekaza a odpraw z tego tytułu nie dostają mimo ze to wina pracodawcy

 3. Sabina Stodolak says:

  @Seweryn – możesz napisać (jeśli to nie tajemnica firmy) na jakich zatem stanowiskach można było wybrać taką formę odprawy? Myślę że czytelników to zainteresuje, a ja nie dotarłam do takiej informacji

 4. masak says:

  o kurcze Seweryn, ale chamstwo.trzeb abyć ostroznym żeby sie na haka nie nadziać.

 5. taki ktoś says:

  Z poprzedniej pracy bez mrugnięcia okiem 🙂