Wysyłasz CV? Nie zapomnij załączników!

zalacznik Wysyłasz CV? Nie zapomnij załączników!Każdemu rekruterowi czy szefowi prowadzącemu proces rekrutacji zdarzyło się nie jeden raz w karierze otrzymać czyjąś aplikację bez…załączonego CV i listu motywacyjnego. Jeśli proces rekrutacyjny nie jest duży i na ogłoszenie odpowiedziało niewielu kandydatów to osoba która otrzymała niekompletną aplikację może poprosić o dosłanie brakujących załączników. Jeśli jednak proces rekrutacyjny jest duży, to w praktyce rzadko zdarzy się by rekruter przypomniał kandydatowi o nadesłaniu załączników. Innymi słowy – warto o tym pamiętać, inaczej tracimy szansę na pracę.

Czy jest jakiś sposób by nie zapomnieć o dołączeniu załączników? Poza żółtą karteczką przyklejoną na monitorze de facto nie, chyba że…wysyłasz aplikację ze skrzynki na Gmailu.
Jeden z dodatków opracowanych w Google Labs – Forgotten Attachment Detector – umożliwia bowiem przypomnienie o konieczności wysłania załącznika.

Jak to działa?
Otóż w momencie kiedy w treści naszego maila pojawi się słowo „załącznik” lub „w załączniku”, a do maila nic nie zostanie dołączone pojawi nam się komunikat taki jak na powyższym zdjęciu.

Oczywiście Forgotten Attachment Detector nie zadziała jeśli zwykliśmy wysyłać aplikacje bez treści w wiadomości. Zakładam jednak, że czytelnicy naszego bloga wiedzą już jak prawidłowo wysłać aplikację.
Jak uruchomić dodatek do Gmaila? Dokładny przepis krok po kroku, znajdziecie w serwisie lajfmajster.com

Dodaj komentarz

3 Responses to “Wysyłasz CV? Nie zapomnij załączników!”

  1. Majka says:

    matko, mi się kiedyś zdarzyło,,,porażka totalna, napisałam z przeprosinami, ale pracy nie dostałam, nawet się do mnie nie odezwali.

  2. Paweł says:

    przyda mi się coś takiego, a nawet korzystam z gmaila i nie wiedziałem. dobry pomysł.

  3. gothica says:

    Mnie też się zdarzyło 😀 Ale praktycznie od razu zauważyłam i wysłałam ponownie wiadomość…