Wysyłasz CV? Nie zapomnij załączników!

Każdemu rekruterowi czy szefowi prowadzącemu proces rekrutacji zdarzyło się nie jeden raz w karierze otrzymać czyjąś aplikację bez…załączonego CV i listu motywacyjnego. Jeśli proces rekrutacyjny nie jest duży i na ogłoszenie odpowiedziało niewielu kandydatów to osoba która otrzymała niekompletną aplikację może poprosić o dosłanie brakujących załączników. Jeśli jednak proces rekrutacyjny jest duży, to w praktyce rzadko zdarzy się by rekruter przypomniał kandydatowi o nadesłaniu załączników. Innymi słowy – warto o tym pamiętać, inaczej tracimy szansę na pracę.

Czy jest jakiś sposób by nie zapomnieć o dołączeniu załączników? Poza żółtą karteczką przyklejoną na monitorze de facto nie, chyba że…wysyłasz aplikację ze skrzynki na Gmailu.
Jeden z dodatków opracowanych w Google Labs – Forgotten Attachment Detector – umożliwia bowiem przypomnienie o konieczności wysłania załącznika.

Jak to działa?
Otóż w momencie kiedy w treści naszego maila pojawi się słowo „załącznik” lub „w załączniku”, a do maila nic nie zostanie dołączone pojawi nam się komunikat taki jak na powyższym zdjęciu.

Oczywiście Forgotten Attachment Detector nie zadziała jeśli zwykliśmy wysyłać aplikacje bez treści w wiadomości. Zakładam jednak, że czytelnicy naszego bloga wiedzą już jak prawidłowo wysłać aplikację.
Jak uruchomić dodatek do Gmaila? Dokładny przepis krok po kroku, znajdziecie w serwisie lajfmajster.com