Wszystkie chwyty dozwolone by zatrzymać pracę

brak honoru w pracy Wszystkie chwyty dozwolone by zatrzymać pracęCzy gdybyś musiał kłamać, oszukiwać czy kraść aby zatrzymać pracę zrobiłbyś to? Na pewno nie? A może jednak? Z badań przeprowadzonych przez Adecco wynika, że prawie co trzeci pracownik dopuściłby się nieuczciwości w miejscu pracy, gdyby pomogło mu to utrzymać posadę. Do czego zdolni byliby pracownicy? Do romansu z przełożonym, donoszeniu na kolegę z pracy lub szantażowaniu go.

W pokoleniu Y, czyli u osób pomiędzy 18 a 35 rokiem życia procent osób skłonnych do zachowań nie fair jest jeszcze większy. Blisko połowa osób skłonna jest do postępowania w ten sposób. Badania przeprowadzone zostały na społeczeństwie Amerykańskim, w przypadku naszych rodaków odsetek może więc być nieco inny. Czy Wy bylibyście skłonni donosić na kolegę w zamian za utrzymanie stanowiska pracy? Znacie osoby które w ten sposób się zachowywały? Zapraszam do dzielenia się opiniami.

źródło badań: cheezhead.com

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Wszystkie chwyty dozwolone by zatrzymać pracę”

  1. sasha napisał(a):

    patrząc na wszystko co dzieje się wkoło …nasuwa mi się tylko jedno uczciwość nie popłaca.Kierując się w życiu prawymi zasadami nic nie osiągniesz.trzeba rozpychać się rękami i nogami inaczej cię rozdepczą.

  2. NESCA21 napisał(a):

    zgadzam się z koleżanką „sasha” jak nie umiesz kłamać, donosić i się odgryzać nie masz co robić w naszych czasach… coś o tym wiem bo sama doświadczyłam od współpracowników takich metod będąc na kierowniczym stanowisku.

  3. baba napisał(a):

    Pieknie proszę o link wprost do badań. Na stronie, do której odsyłacie jako do żródła nie udaje mi sie znalezć tego tekstu. Ważne to dla mnie ze wzgledu na moje wlasne badania, Ten temat właśnie 😉