Jak Kuba Bogu…

czyli czego oczekują pracodawcy, a czego kandydaci

oczekiwania rozmowa Jak Kuba Bogu...Aplikujący do pracy kandydat powinien umieć napisać odpowiednie CV, skonstruować list motywacyjny, zdobyć informacje o firmie, dobrze wyglądać na rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiednie się sprzedać pracodawcy. W skrócie, oczekiwania pracodawcy wobec kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej, można zawrzeć w czterech punktach:

 1. Nie spóźnij się
 2. Bądź świadom do jakiej firmy przyszedłeś
 3. Bądź szczery i uczciwy
 4. Nie marnuj mojego czasu

Oczekiwania te są dość rozsądne i każdy kandydat zgodziłby się z nimi bez sprzeciwu, gdyby…gdyby pracodawcy również trzymali się zasad, a nie ignorowali CV kandydatów, czy nie dawali informacji zwrotnej po rozmowie.

Oczekiwania kandydatów względem pracodawcy czy rekrutera można również zamknąć w czterech punktach:

 1. Nie spóźnij się
 2. Bądź miły i kulturalny
 3. Powiadom mnie o swojej decyzji, nawet jeśli jest odmowna
 4. Nie marnuj mojego czasu

Wszystkich pracodawców prosimy o przestrzeganie powyższych zasad.

źródło: bizzia.com

Dodaj komentarz

4 Responses to “Jak Kuba Bogu…”

 1. JUSTYNA says:

  Pracodawcy na taka rozmowe sa w stanie sie spoznic 40minut

 2. Azane says:

  każdemu może się przytrafic spóxnienie. Ważne żeby upzredzić zarówno jeśli sprawa dotyczy kandydata jak i pracodawcy. Pamiętajmy, że podczas pierwszego spotkania budujemy wizerunek, na podstawie którego będziemy przez pewein czas oceniac przyszłego współpracownika. Wytłumaczenie spóźnienia też tego dotyczy…

 3. gothica says:

  Niestety, w obecnych czasach trzeba ludziom zwracać uwagę na rzeczy, które powinny być truizmami i wynikać z dobrego wychowania.

 4. Młody says:

  “4.Nie marnuj mojego czasu” – szkoda, że zapomniałem zacytować to kobiecie, która zaprosiła mnie na dzisiejszą rozmowę. Jechałem specjalnie 50 km, a ona od początku zaczęła mi wmawiać, że to stanowisko jest dla kogoś z wykształceniem innym niż moje, że będę po niedługim czasie chciał zmienić pracę i w ogóle nie wiem, czego chcę.