Jak czytać newsy by szef nie widział?

Efektywność efektywnością – siedzenie po kilka godzin dziennie na naszej-klasie nie jest ani mądre, ani rozwojowe, a już na pewno z punktu widzenia naszego szefa nie jest efektywne. Nie samą pracą jednak człowiek żyje i czasem musi się odrobinę rozerwać. Jest jeden ciekawy sposób na to, aby ukryć czytanie w pracy- przynajmniej pod względem wizualnym, bo logi w systemie zostaną i jeśli nasz szef sprawdza na jakie strony wchodzimy, to lepiej wystrzegać się surfowania.
Jeśli jednak szef nam lubi zaglądać przez ramię, ale niekoniecznie zwraca uwagę na logi, wykorzystać możemy aplikację Vanishd.

Vanishd to aplikacja która pozwala na oglądanie stron które „przykryte są” dokumentem word, excel lub powerpoint. Na pierwszy rzut oka widać dokument lub puste okno wyszukiwarki, a czytamy tekst przez najeżdżanie myszką na określony fragment strony który ujawnia nam fragment tekstu. Wielkość okienka zmieniamy scrollem myszki. Efekt? Kiedy wchodzi szef, wystarczy jeden klik prawym przyciskiem myszki aby nie było widać co czytamy. Drugą zaletą jest to, że okno przez które czytamy jest malutkie, tego więc że marnujemy czas nie zauważy nawet współpracownik.
Najprościej zobaczyć działanie serwisu w praktyce: