Zabierz psa do pracy

pies w pracy Zabierz psa do pracyDogoterapia na złego szefa? To może zadziałać- tak przynajmniej donosi Dziennik. Pies w miejscu pracy świetnie wpływać ma na rozładowywanie napięcia i tworzenie bardziej przyjemnej atmosfery w miejscu pracy. Dodatkowo, piesek nie czuje się samotny pozostawiony przez swego Pana na cały dzień w domu.

Szlaki dogoterapii w pracy przecierał Ludwik Dorn przyprowadzając swojego psa do sejmu, ale traktując sprawę poważnie to rzeczywiście pies w biurze mógłby być przydatny. Choć trudno spodziewać się, że stanie się popularny.

Jak na razie, przyprowadzanie zwierząt domowych do pracy popularne jest jedynie w agencjach reklamowych oraz interaktywych, przy czym trudno stwierdzić czy informacje o możliwości przyprowadzania zwierząt bardziej są chwytem reklamowym i rekrutacyjnym, niż rzeczywistością.
Są oczywiście takie miejsca pracy, do których psa zabrać się niestety nie da. Zamiast jednak wymagającego czworonoga, w barze zamontować akwarium a w sklepie odzieżowym zawiesić klatkę z kanarkiem?

Być może warto – wzorem amerykańskiego dnia przyprowadzania psów do pracy, który odbywa się 26 czerwca, -stworzyć podobny dzień w Polsce?

Czy przyprowadzilibyście swojego czworonoga do pracy, lub chcieli mieć zwierzątko biurowe?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Zabierz psa do pracy”

  1. Marcin says:

    pies w pracy to byłby na pewno dobry pomysł, ze względu na prostą i szybką możliwość rozluźnienia. Jak pokazują badania wszak pogłaskanie psa obniża ciśnienie a zatem i capienie ze stresem włącznie.
    A skąd o tym wiem poza praktyką? (sam mam czworonoga w domu)
    Z programu poświęconego zwalczaniu stresu. A mówią ze telewizja tylko ogłupia…. 😉

  2. Azane says:

    nie mam psa,za to mam kota, który rzeczywiście siedzi obok mnie na biurku, kiedy pracuje. Czasami pomaga,,tylko raz zdarzyło mu sie zrestartować mi laptopa, bo sięgnął łapką za daleko!