Firmy nie dbają o swój wizerunek w Internecie

jak pracuje sie Firmy nie dbają o swój wizerunek w InternecieInternet stał się niezwykle silnym medium w wielu kwestiach – szukamy w nim bieżących aktualności, szukamy pracy, porad w różnych kwestiach a także traktujemy serwisy społecznościowe i fora jako miejsce w którym można poużalać się nad swoją trudną sytuacją i problemami. Coraz więcej pracowników rozmawia w Internecie o swojej pracy, szuka opinii o pracodawcach, próbuje zorientować się jak w danej firmie czy branży wygląda wynagrodzenie. Problem w tym, że większość pracodawców nie zwraca uwagi na siłę internetu we współczesnym świecie.

Z badań przeprowadzonych przez agencję Weber Shandwick wynika, że 67% pracodawców zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest reputacja marki firmy w rekrutacji pracowników oraz osiąganiu zysków biznesowych. Jednocześnie prawie tyle samo pracodawców (66%) nie dopuszcza do siebie tego, że ich pracownicy są nielojalni i obmawiają firmę w Internecie oraz dzielą się tajnymi informacjami jak plany biznesowe czy wysokość pensji w firmie.

W Polsce, oficjalne serwisy w których można publicznie ocenić swojego pracodawcę praktycznie nie istnieją – nawet jeśli się pojawiają, szybko są bowiem zamykane. Na zachodzie jest nieco inaczej – wystarczy wspomnieć takie strony jak pingmycompany.com czy jobvent.com. Na obu serwisach, przeważają opinie negatywne. Na jobvent.com, prawie 70% wypowiedzi sprowadzić można do tego, że pracownicy nienawidzą swojej pracy bądź szefów. Jednocześnie, firmy niewiele robią, by ten wizerunek zmienić.

Jednym słowem, jeśli chcesz się dowidzieć czegoś o firmie w której szukasz pracy, warto zaglądnąć do Internetu lub zadać kilka pytań na forum czy grupie. Twój przyszły szef nie zadbał bowiem jeszcze prawdopodobnie o to, by wybielić swój wizerunek i są szanse że uzyskasz rzetelne opinie.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Firmy nie dbają o swój wizerunek w Internecie”

  1. sebastian says:

    jezeli ktos jedzie na kontrakt pic to kazdy pracodawca bedzie zly byłem z paru firm i mie moge narzekac nie pilem i wszysko bylo oki tagze to nie pracodawca jest zly ani jego firma tylko ludzie co nie potrafia sie zachowac a potem rozne bzdury pisza o firmach…

  2. Yarl says:

    Na takim serwisie jak jobvent.com można poczytać opinie pracowników którzy AKTUALNIE PRACUJĄ. Natomiast nigdzie nie ma giełdy albo forum o pracodawcach potencjalnych. Chodzi mi o to że 99% pracodawców nie odpowiada w ogóle na aplikację (ani me, ani be, ani pocałuj mnie w 4 litery). Te 1% to najczęściej jest automat pocztowy, i tylko dziąki temu wiadomo że aplikacja JEST w skrzynce odbiorczej. Takie zachowanie świadzczy tylko o poziomeie moralnym pracodawców którym się wydaje że są panami życia i śmierci niewolników których zatrudniają. Czyżby nadciągały nowe związki zawodowe “reload” ?