Szukanie pracy – czy tylko najpopularniejsze serwisy?

Internet wyprzedził już gazety w kwestii zamieszczania ogłoszeń rekrutacyjnych. Coraz więcej firm ogłasza swoje zapotrzebowania rekrutacyjne w Internecie, rezygnując z papierowego medium”. W Polsce serwisów pracy jest kilka. Czy jednak warto szukając ograniczać się tylko do tych największych?

Większość osób poszukujących pracy skupia się na kilku największych serwisach ogłoszeniowych, pomijając liczne drobne serwisy ogłoszeniowe, fora internetowe, czy strony biur karier. W sytuacji poszukiwania pracy jest to spory błąd. Dlaczego?
Otóż największe serwisy internetowe publikujące oferty pracy, robią to odpłatnie. W efekcie niewielki przedsiębiorca, który zatrudnia zaledwie kilka osób może nie mieć wystarczającego budżetu aby umieścić w serwisie ogłoszenie za kilkaset złotych – jego oferty w największych serwisach nie znajdziecie ! A może to być praca idealna dla Was.

Wyjątkiem w tym obszarze jest serwis rekrutacyjny infopraca.pl, który przedsiębiorcom z sektora MŚP umożliwia bezpłatne umieszczenie ogłoszenia rekrutacyjnego – tylko tu znajdziecie więc na raz i te duże korporacje i malutkie firemki.

Przeglądając ogłoszenia rekrutacyjne, warto też przeszukać mniejsze serwisy i strony akademickich biur karier (które często mają też oferty nie tylko dla studentów, ale również osób z doświadczeniem).