Prezent na święta dla pracowników

pomysl na swieta Prezent na święta dla pracownikówWprawdzie recesja w Polsce jeszcze nie nadeszła, masowe zwolnienia się nie rozpoczęły na wielką skalę, a większość firm nie odczuła jeszcze spadku wyników finansowych, ale mimo wszystko, w tym roku Święta w firmach mogą nie być obchodzone tak hucznie i nie każda firma zdecyduje się na premie Świąteczne dla pracowników.
Jakoś jednak pracowników wynagrodzić trzeba. Co zatem może zrobić pracodawca? Oto kilka propozycji, jak uczcić Święta i nagrodzić pracowników, bez wydawania fortuny na premie:

Płatne wolne godziny

Dodatkowy dzień urlopu – zwłaszcza w przedświątecznym zamieszaniu na pewno się przyda – zwłaszcza jeśli będzie płatny. Jeden bądź dwa dni wolnego, nie zabiją firmy, a dla pracowników będzie to miły gest od szefa.

Bezpłatny kupon restauracyjny / fitness

Zamiast premii, można sprezentować pracownikom coś, na co i tak wydaliby świąteczną premię. Niektóre restauracje czy salony odnowy biologicznej i fitness oferują możliwości zakupienia bezpłatnych kuponów typu pre-paid. Zazwyczaj przy ich większej ilości możliwe są dodatkowe zniżki. Warto tylko pamiętać, aby dać pracownikom możliwość wyboru czy wolą restaurację czy siłownie. Kupony nie są imienne, nawet więc jeśli pracownik nie skorzysta, może sprezentować taki kupon komuś innemu.
Dla pracodawcy korzyścią jest też to, że koszt kuponów może odliczyć od podatku.

Świąteczna impreza

Aby dobrze się bawić w gronie pracowników, nie trzeba od razu wyjeżdżać na kosztowne szkolenie. Można zabrać pracowników na kręgielnie, bilard czy do restauracji a nawet zorganizować imprezę w biurze. Firmy cateringowe dostarczą wszystkiego co potrzeba, a dla pracowników taka quasi Wigilia pracownicza jest bardzo miłym wydarzeniem – oczywiście, jeśli zespół się lubi i jest zintegrowany.

Barter z klientem

Jeśli budżet firmy nie zakłada możliwości poniesienia żadnych wydatków na pracowników, szef może spróbować barteru z klientami i w zamian za wykonanie usługi uzyskać coś dla pracowników. Klient prowadzi restauracje? A może ma sklep w którym mógłby zaoferować zniżkę? Jeśli naszym klientem jest na przykład szkoła językowa, to sytuacja również jest niemalże idealna.

Szef – Mikołajem

W malutkiej firmie, gdzie pracuje zaledwie kilka osób dobrym pomysłem jest kupienie przez szefa każdemu pracownikowi jakiegoś niewielkiego prezentu. Drobiazgu wybranego specjalnie dla pracownika. Każdemu będzie przecież miło na myśl o tym, że szef biegał po sklepach z myślą o każdym z zespołu. A co szef może kupić? Wszelkie drobiazgi i gadżety – chociażby takie jak w naszym poradniku. Oczywiście jeśli firma zatrudnia 50 osób, indywidualne prezenty nie są możliwe, ale wtedy pozostaje jedna z czterech powyższych opcji.

Czy u was w firmie szef wykorzystał kiedykolwiek jakiś nietypowy (poza premią czy bonami towarowymi) pomysł na uczczenie Świąt?

Dodaj komentarz

4 Responses to “Prezent na święta dla pracowników”

 1. wisnia says:

  tu dają ale kopa -podła firma—przestrzegam przed tą firma

 2. darek.b says:

  Ja dostanę wypowiedzenie w imieniny, pozdrawiam bezrobotnych i życzę ***** wesołych świąt**** darek b

 3. mandragora says:

  u nas jeszce nie czuc świąt, no może tylko jak się wcześniej wychodzi, żeby coś kupić. a to juz tydzień, na pewno będziemy mieli wigilię przed wigilią i to mi się podoba, szkoda, że bez Mikołaja z dodatkową pensją.

 4. grzegorz says:

  Nasz szef ma gestt i każdy od niego osobiście dostaje bony do Polo market, nie słyszałem od kolegów żeby kogoś pominął. W sumie to jest bardzo kontaktowyy gość, zawsze można do niego pójść i zapytać o wszystko:) Jak ktoś ma jakiś problem, na tyle na ile może stara się każdemu pomóc.
  Jeśli chodzi o nietypowe pomysły to kiedyś przed świętami szef przebrał się za Mikołaja i wszystkim wręczył słodycze, ależ mieliśmy wtedyy ubaw 😀 Widać, że ma dystans do siebie;)