Praca przez dwa tygodnie – czy wpisywać w CV?

Częstym problemem młodych osób, które mają niewielkie doświadczenie zawodowe, a za sobą kilka prac tymczasowych jest kwestia tego, czy umieszczać wszystkie dorywcze i krótkotrwałe prace w CV. Czy dwutygodniowe doświadczenie warte jest tego by je umieszczać, czy nie? Jak popatrzy na to pracodawca?

W pisaniu CV nie ma tu jednoznacznej reguły. Wszystko zależy bowiem od tego, na jakie stanowisko aktualnie aplikujemy.
pisanie cv Praca przez dwa tygodnie – czy wpisywać w CV? Na CV musimy patrzeć całościowo. Pracodawca powinien bowiem nabrać przekonania, że mamy wystarczające do wykonywania danej pracy kompetencje. Jeśli aplikujemy na stanowisko zbieżne z naszymi pracami wykonywanymi przez krótki okres czasu, warto umieścić je w CV. Można to zrobić zbiorczo opisując szerszy okres pracy, np:
styczeń 2008 – wrzesień 2008 – praca na stanowisku merchandisera dla kilku agencji pracy tymczasowej (tu wymieniamy jakich).
Nie piszmy jednak o tym wtedy, jeśli przez kilka miesięcy przepracowaliśmy w sumie niecały miesiąc. Pracodawca może bowiem dopytać nas o szczegółową historię pracy i poczuć się rozczarowany i oszukany, jeśli okaże się że nasze doświadczenie jest zaledwie kilku dniowe.
Prac wykonywanych przez okres do miesiąca czasu, które nie pozostają w związku ze stanowiskiem pracy o które się ubiegamy nie warto umieszczać w CV – zamiast podwyższenia swoich kompetencji można bowiem otrzymać łatkę pracownika, który skacze z kwiatka na kwiatek, a takiego pracownika, pracodawcy boją się zatrudniać, w obawie o to, że zbyt szybko zrezygnuje on z pracy.

źródło: lifeclever.com

Dodaj komentarz

One Response to “Praca przez dwa tygodnie – czy wpisywać w CV?”

 1. SZKOLENIA ZA DARMO!! napisał(a):

  BEZPŁATNE SZKOLENIA

  TYTUŁ PROJEKTU:
  SPECJALISTYCZNY ZAWÓD =ZATRUDNIENIE

  TERMIN NABORU:
  I rekrutacja – 31 sierpień 2010 – 05 listopad 2010

  Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

  1. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.
  2. Wiek uczestników od 45 roku życia.
  3. Zamieszkanie na terenie województwa opolskiego.

  * Zgłoszenia osób poniżej 45 roku życia również będą rozpatrywane indywidualnie

  Powyższe szkolenie pomoże zdobyć zawód stylisty paznokci, oraz umiejętności pielęgnacji dłoni i stóp. Siedmiodniowy program umożliwi uzyskanie certyfikatu ukończenia szkolenia, oraz certyfikat Uczelni z dziedziny kosmetologii.
  Gwarantujemy zatrudnienie 20% wyszkolonych osób w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych na terenie województwa opolskiego oraz kolejnym 30% wskazanie 100 salonów w których mogą znaleźć zatrudnienie. Koszty szkolenia pokrywa Europejski Fundusz Społeczny. Ilość miejsc ograniczona.

  Rekrutacja: Malwina Targosz tel. 662 655 311
  opole.rekrutacja@interia.pl

  Są jeszcze wolne miejsca !!