Praca przez dwa tygodnie – czy wpisywać w CV?

Częstym problemem młodych osób, które mają niewielkie doświadczenie zawodowe, a za sobą kilka prac tymczasowych jest kwestia tego, czy umieszczać wszystkie dorywcze i krótkotrwałe prace w CV. Czy dwutygodniowe doświadczenie warte jest tego by je umieszczać, czy nie? Jak popatrzy na to pracodawca?

W pisaniu CV nie ma tu jednoznacznej reguły. Wszystko zależy bowiem od tego, na jakie stanowisko aktualnie aplikujemy.
Na CV musimy patrzeć całościowo. Pracodawca powinien bowiem nabrać przekonania, że mamy wystarczające do wykonywania danej pracy kompetencje. Jeśli aplikujemy na stanowisko zbieżne z naszymi pracami wykonywanymi przez krótki okres czasu, warto umieścić je w CV. Można to zrobić zbiorczo opisując szerszy okres pracy, np:
styczeń 2008 – wrzesień 2008 – praca na stanowisku merchandisera dla kilku agencji pracy tymczasowej (tu wymieniamy jakich).
Nie piszmy jednak o tym wtedy, jeśli przez kilka miesięcy przepracowaliśmy w sumie niecały miesiąc. Pracodawca może bowiem dopytać nas o szczegółową historię pracy i poczuć się rozczarowany i oszukany, jeśli okaże się że nasze doświadczenie jest zaledwie kilku dniowe.
Prac wykonywanych przez okres do miesiąca czasu, które nie pozostają w związku ze stanowiskiem pracy o które się ubiegamy nie warto umieszczać w CV – zamiast podwyższenia swoich kompetencji można bowiem otrzymać łatkę pracownika, który skacze z kwiatka na kwiatek, a takiego pracownika, pracodawcy boją się zatrudniać, w obawie o to, że zbyt szybko zrezygnuje on z pracy.

źródło: lifeclever.com