Praca nauczyciela i trudności wychowawcze

nauczycielskie auto Praca nauczyciela i trudności wychowawczeKażdy, kto uważał, że praca z dziećmi jest łatwa, przyjemna i bezstresowa, będzie musiał nieco zweryfikować swoje poglądy. W jakim innym bowiem zawodzie może zdarzyć się, że wasz klient (w tym przypadku 8 latek) ze złości za małą elastyczność obsługi w odwecie rozwali wasz samochód?

8 letni uczeń szkoły podstawowej w Niemczech, został ukarany przez nauczycielkę za złe zachowanie. Korzystając z chwili nieuwagi nauczycielki, zabrał więc jej kluczyki od samochodu i zdołał go uruchomić. Daleko nie odjechał, po 25 metrach wjechał bowiem w stojące na parkingu Audi. Straty oszacowano na 8 tys. Euro, a małolat wyjaśniając swoje zachowanie tłumaczył się tym, ze chciał pojechać do mamy aby poskarżyć się na nauczycielkę.

Jak widać, praca nauczyciela nie tylko jest trudna ze względu na niskie płace czy brak społecznego szacunku ale również może zaowocować sabotażem ze strony uczniów i …utratą samochodu.

źródło: reuters.com

Dodaj komentarz

One Response to “Praca nauczyciela i trudności wychowawcze”

  1. tomasz says:

    z dziećmi trzeba rozmawiać i to głośnie,z nauczycieli w skali sto jest 10% którzy chcą zrozumieć wszystkie dzieci a nie tylko tenajlepiej uzdolnione i to nie wiadomo czy na pewno