Ocenpracodawce.pl w wersji anglojęzycznej. Szansa na budowanie marki firmy?

ocena Ocenpracodawce.pl w wersji anglojęzycznej. Szansa na budowanie marki firmy? Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym iż kolejny polski serwis który umożliwiał swobodne wyrażanie opinii na temat warunków pracy w polskich (i zagranicznych) firmach, przestał istnieć. Od tamtej pory nie pojawiło się nic nowego, nadal więc aby dowiedzieć się czegoś na temat potencjalnego miejsca pracy trzeba przedzierać się przez nie zweryfikowane wypowiedzi zazwyczaj sfrustrowanych pracowników na forach internetowych i grupach dyskusyjnych.

W związku z tym, że ocenpracodawce.pl nie był pierwszym serwisem tego typu w Polsce, który został zmuszony do zawieszenia działalności w wyniku nacisku pracodawców, nie warto łudzić się, że nagle pracodawcy w Polsce pozwolą na istnienie kolejnego serwisu tego typu, pozostają nam więc serwisy zagraniczne.
pingmycompany.com to serwis który działając podobnie jak ocenpracodawce.pl umożliwia wyrażanie opinii na temat firmy w której się pracuje, bądź pracowało. Tyle że istnieje i nikt go nie zamyka.
Do serwisu każdy może dodać własną opinię, ale umożliwiono również pracodawcom reagowanie na negatywne odczucia pracowników. Każda firma może założyć sobie oficjalne konto i jako zweryfikowany użytkownik odpierać zarzuty i odpowiadać na pytania pracowników. Serwis dba również o to, aby negatywne ale nie konstruktywne opinie na temat firm były usuwane.

Serwis pingmycompany.com stał się tym samym narzędziem nie tylko dla pracowników, którzy chcą upewnić się, czy dobrze robią decydując się na zmianę pracy, ale również narzędziem budowania swojej pracowniczej marki przez firmy (employee branding). Ta firma, która umożliwia swobodne wyrażanie opinii i reaguje na nią, będzie bowiem postrzegana jako otwarta na pracowników, przyjazna i co najważniejsze – świadoma tego, że pewne niedociągnięcia mogą się zdarzyć.

Ciekawe kiedy nasi pracodawcy dojrzeją do tego, że tego typu serwisy nie są dla nich zagrożeniem, ale mogą służyć pomocą? Na razie pozostaje nam tylko (a w zasadzie tym pracownikom, którzy radzą sobie z angielskim) wyrażanie opinii na pingmycompany.com

Dodaj komentarz