Nie narzekaj na pracę!

www Nie narzekaj na pracę!Po raz kolejny przyszło się przekonać pracownikowi, że umieszczanie informacji dyskredytujących jego miejsce pracy w Internecie, może przynieść mu zamiast ulgi wypowiedzenie. Najwyraźniej, przykłady pracowników linii lotniczych i bankowców nie wystarczyły.
Tym razem, pielęgniarce z Pensylwanii grozi nie tylko utrata pracy, ale również grzywna i więzienie.

Na jednym z najpopularniejszych w USA serwisów społecznościowych MySpace, Stephanie Sicilia, pielęgniarka pracująca na oddziale położnictwa i ginekologii na swoim blogu żaliła się na pacjentów. Wprawdzie nie używała ich nazwisk, ale okazało się, że jedna z pacjentek rozpoznała się w opisie umieszczonym przez Stephanie siebie i zaskarżyła pielęgniarkę za złamanie poufności danych gwarantowanych przez Ustawę ((HIPPA). W efekcie, pielęgniarka być może będzie musiała zapłacić 50 tyś $ grzywny. Grozi jej też rok więzienia.

Być może kolejna tego typu sprawa sprawi, że pracownicy zastanowią się dwadzieścia razy, zanim zaczną pisać coś o swojej pracy, przełożonych czy klientach.

Dodaj komentarz

6 Responses to “Nie narzekaj na pracę!”

 1. Stan says:

  jasne, wróćmy do czasów cenzury, bedzie najlepiej.

 2. grucha says:

  oczywiscie gdyby pisała pozytywne opinie to by nikt nie protestował,,ludzie nie lubią krytyki.

 3. koza says:

  chyba by mnie zwolinili juz z kilkanaście razy do tej pory jakby takie opinie brali pod uwage. ciekawe czy pacjenci wypowiadali sie tylko pozytywnie o pielęgniarkach i co? trzeba ich “zwolnić” ze szpitala?

 4. ROANBU says:

  tak oto powstaje wyścig szczurów …

 5. Ela says:

  co ma do tego wyścig szczurów?

 6. Majka says:

  bez sensu, kazdy może miec gorszy dzien i co nawet ponarzekac wtedy nie może? przeciez to nawet podejrzane by było jkaby wszytsko pięknie i cudownie tylko było, zero samokrytyki i zastanowienia się nad swoim podejściem do pracowników