Największe kłamstwo w CV

Na szczęście niezbyt często, ale jednak zdarza się, że kandydaci do pracy tworząc swoje CV przesadzają opisując swoje kompetencje lub zwyczajnie kłamią. Najczęściej kłamstwa dotyczą doświadczenia lub poziomu znajomości języków obcych.

Nikt prawdopodobnie nie przebije jednak kłamstwa umieszczonego w CV przez Roberta Irvine. Brytyjczyk, który pracując jako kucharz stał się kucharską gwiazdą sieci telewizyjnych programów kulinarnych Food Network okazał się równie dobrym oszustem co kucharzem. Wysmażył w swoim CV takie kłamstwa jak gotowanie dla rodziny królewskiej czy robienie cateringu dla prezydenta USA.

Irvine, którego umiejętności kulinarnych nie można nie docenić, aby podwyższyć swoje kompetencje i stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla stacji TV nieco podkoloryzował swoje CV. Ze zwykłego pomocnika w królewskiej kuchni stał się w swoim CV jej szefem, a tort weselny dla księżnej Diany który miał rzekomo przygotowywać okazał się być autorstwa innego kucharza. Sieć telewizyjna, z którą Irvine miał podpisany kontrakt zerwała go, aby jednak po kilku miesiącach zatrudnić z powrotem nieco bezczelnego, ale wyjątkowo uzdolnionego kucharza.

Jak się więc okazuje, kłamstwo w CV może czasem nie okazać się druzgoczące dla naszej kariery – prawdopodobnie dzieje się tak jednak tylko świecie gwiazd, w którym rozgłos (nie ważne czy dobry czy zły) zawsze jest przydatny. Zakładając że większość z Was nie stara sie zastąpić Paris Hilton, proponujemy nie koloryzować w CV.