Być chorym w pracy

chory w pracy Być chorym w pracy„Kiedy jesteś chory, powinieneś leżeć w łóżku!”. Łatwo powiedzieć, ale nieco trudniej to zrobić – są przecież takie dni w firmie, kiedy mimo największych chęci i wysokiej gorączki, nie można zostać w domu i do pracy trzeba przyjść.
Jak przeżyć zatem dzień w pracy z gorączką lub bólem brzucha?

1 Weź przed pracą ciepłą kąpiel

Ciepła kąpiel, a przynajmniej długi prysznic, pobudzi Cię do działania i sprawi że będziesz czuł się nieco lepiej. Jeśli Twoje złe samopoczucie związane jest ze stresem, ciepła kąpiel pozwoli Ci się odprężyć.

2 Zgłoś kierownikowi że źle się czujesz

Jak tylko przyjdziesz do pracy, powiedz przełożonemu że nie czujesz się najlepiej. Dzięki temu jego oczekiwania będą nieco mniejsze i nie będzie zaskoczony jeśli tego dnia pracować będziesz mniej efektywnie.

3 Weź ze sobą lekarstwa

Zaopatrz się we wszystkie preparaty, które mogą Ci pomóc. Tabletki przeciw bólowe czy syrop na kaszel pomogą przetrwać dzień.

4 Nie pij kawy i nie jedz fast -foodów

Kawa podnosi ciśnienie i może sprawić że poczujesz się gorzej. Podobnie jak jedzenie typu hamburgery czy frytki. Jeśli nie miałeś czasu na zrobienie kanapek, lepiej zamów sałatkę, zamiast hot-doga.

5 Nie rozpowiadaj wszystkim jaki jesteś chory

Opowieści o tym, jak źle się czujesz dziś w pracy tylko nakręcą Twoje kiepskie samopoczucie. Poza tym , Twoi koledzy i tak nie mogą zrobić nic aby Ci pomóc, więc nie potrzebnie ich stresujesz. Jeśli jednak masz z kimś przygotować wspólny projekt, tak jak managerowi, tak i tej osobie powiedz, że dziś możesz nie być nadzwyczaj lotny.

6 W trakcie przerwy idź na spacer

Spacer w trakcie pracy dotleni Cię i pozwoli się odstresować. Zamartwianie się stanem zdrowia tylko pogłębi poczucie choroby.

7 Skup się na najważniejszych rzeczach

Na początku pracy ustal priorytety. Jeśli nie wykonasz rzeczy, które mogą być spokojnie zrobione jutro, świat się nie zawali.

8 Uprość sobie dzień

Jeśli masz przed sobą spotkania czy telefony do wykonania, które możesz przełożyć na inny dzień, zrób to. Postaraj się skupić na tym co jest naprawdę konieczne.

9 Unikaj podejmowania decyzji

Jeśli możesz, odłóż wszystkie sprawy, które wymagają podjęcia decyzji. Twoja choroba zazwyczaj spowoduje obniżenie nastroju, a ten czarnowidztwo. Przez to możesz nieracjonalnie ocenić sytuację i podjąć złą decyzję.

10 Monitoruj chorobę

Jeśli Twoja choroba nie mija, idź do lekarza. Jeden dzień przepracowany na pół gwizdka w sytuacji awaryjnej jest O.K, ale jeśli cały tydzień będziesz chodzić do pracy chory, to nie tylko się nie wyleczysz, ale dodatkowo popełnisz błędy.

źródło: health24.com

Dodaj komentarz

8 Responses to “Być chorym w pracy”

 1. robson says:

  łatwo mówic, że trzeba sobie zorganizowac dzień,,,jak boli głowa i ledwo co sie widzi na oczy to zarządzanie kryzysowe nie bardzo pomaga, a na pewno nie jest efektywne. A co gorsza nie mozna się wyleczyć setką z sokiem malinowym i pieprzem, no chyba że potem trzeba rozmaiać z szefem “śpiewająco”;)

 2. ada says:

  rozgrzewająca kąpiel przed wyjściem na jesienną słotę to chyba nie jest najlepszy pomysł, po powrocie z pracy i owszem, ale narażanie organizmu na takie wahania temperatur,,,nie polecam.

 3. Ania says:

  hmm, przydałaby się kołderka, poduszeczka i kubek ciepłego kakao, tymczasem tylko atmosfera jest gorąca!

 4. Lidka says:

  Jaaaasneee!!!A jak się ma szefa ….??!! (nie będę pisać jakiego,bo nie wolno na forum tak brzydko :))) ) Taki szef za groma nie zrozumie choroby pracownika!!! Przerabiałam już to!!! 🙁 A co najciekawsze-byłam w zagrożonej ciąży i o mały włos nie przewróciłam się w pokonywaniu drogi z jednego stanowiska pracy na drugie(odległość 200 m przez wiadukt!)!! Jak widać jeden zrozumie i będzie wspierał,15 zaś będzie dręczyć i dyskryminować!Myślę,że dobrym pomysłem jest częste organizowanie konkursów na najlepszą firmę,które właśnie są przyjazne pracownikom i są wyrozumiali na wszelkie choroby,ciąże,rodzinne tragedie!!!Pozdrawiam.

 5. ala says:

  tak, jasne, idź chory do pracy. a najlepiej z grypą. pozarażaj wszystkich i popsuj im dzień smarkaniem i widokiem mokrych chusteczek. wyjątkowo trafiony artykuł.

 6. odludek says:

  @ala, no ok. lepiej zostać w domu, ale jak nie możesz zostać w domu? Ja pracowałam kiedyś w knajpie i na rano byłam tylko ja. Gdybym nie przyszła, knajpa by była zamknięta. I chyba tylko zwolnienie szpitalne powstrzymałoby szef przed zwolnieniem mnie. Za każdym razem powtarzał, ze jak się nie podoba, to jest jeszcze kilka osób na moje miejsce, i co – nie poszłabyś do pracy bo masz katar???
  Poza tym przepraszam Cię, ale nie obchodzi mnie to czy moi współpracownicy będą mieli “popsuty dzień”. ja chcę pracę zachować…

 7. angela says:

  @odludek, nie wiem jak ty, ale ja bym nie chciała pracować w takim miejscu, gdzie szef nie rozumie co się dzieje z pracownikiem i ciągle pokazuje, że na moje miejsce czeka ileś osób, wybacz ale rewelacyjne nastawienie – chodzić do pracy i zastanawiać się czy już mnie zwolnią czy jeszcze nie. A tak szczerze, nie wiem jak ty, ale ja jako klient w knajpie średnio bym się cieszyła klimatem zakatarzonej obsługi, anyway zdrówka życzę i nie chorowania, nie tylko w pracy, ale w ogóle!!!

 8. odludek says:

  @angela – wiesz, ja też bym wolała..:) ale jak nie masz innej opcji w danym momencie a do zapłaty czynsz, to nie bardzo możesz wybierać prawda? I jasne, ze zakatarzona obsługa nie sprzyja przyjemności z picia kawy…mi chodzi tylko o to, że czasem nie masz wyboru. Gdyby to było takie proste, nikt nie pracowałby na kasie w Tesco 🙂