Adres w CV i praca w innym mieście

Praktyką jest w pisywanie w CV adresu zamieszkania. Co jednak w sytuacji kiedy mieszkamy w jednym mieście, a pracy poszukujemy w innym? Jaki adres wpisać w CV i jakie obawy towarzyszą kandydatom przy tej okazji.

Jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest wpisanie własnego, rzeczywistego adresu, a w liście motywacyjnym wyjaśnienie, że chcecie się przeprowadzić do miasta w którym znajduje się siedziba firmy do której piszecie.
Informacje o chęci przeprowadzki można też umieścić na końcu CV.
Najczęściej kwestii umieszczania swojego adresu w CV towarzyszą takie wątpliwości:

moje CV zostanie odrzucone, skoro zobaczą że jestem z innego miasta

Rzeczywiście, jeśli traficie na rekrutera który opiera się na stereotypie, może odrzucić Wasze CV w praktyce częściej zadzwoni aby Was dopytać o gotowość podjęcia pracy w innym miejscu. Umieszczenie informacji o gotowości przeprowadzki sprawi że dalej będziecie brani pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego.

moje szanse są niższe przez to, że jestem z innego miasta

Coraz częściej za pracą jeździmy po całym kraju a nawet Europie. Sytuacje że ktoś traktowany jest gorzej, ponieważ jest z innej części kraju, de facto już się nie zdarzają. nie warto się więc o to martwić.
Mało tego, jeśli zdołasz w liście przekonać pracodawcę, że to właśnie u niego chcesz pracować, może czuć się wyróżniony, że jesteś gotowy dla pracy u niego na przeprowadzkę.

wpisze fałszywy adres i udam że jestem stąd

To najgorsze rozwiązanie które można zastosować. Z dwóch powodów – sytuacja może wyjść na jaw już na rozmowie, a wtedy swoją szansę na pracę możecie stracić bezpowrotnie. Ewentualnie otrzymacie pracę, a kłamstwo w CV wyjdzie później – pracodawca może wtedy stracić do was zaufanie.