Zostań Mikołajem !

Potrzebujesz dorobić do pensji? Jesteś studentem i masz nieco wolnego czasu? Zbliża się dla Ciebie korzystny okres, o ile tylko nie masz uczulenia na brodę i skrzydlate elfy. Czas przedświąteczny to bowiem wysyp Mikołajowych ofert pracy.

Pierwsze ogłoszenia o zatrudnianiu Mikołajów, Gwiazdek i (amerykańskim wzorem) Elfich Pomocników już pojawiły się na serwisach ogłoszeniowych. Dysponując własnym strojem Mikołaja (koszt od 49 do 500 zł), można też samemu szukać zleceń. Praca oferowana jest nie tylko młodym – szczególnie cenione są osoby starsze, zwłaszcza z własną brodą oraz siwymi włosami.

Pojedyncza wizyta trwa około 30 minut, a Mikołaj może zarobić od 20 do 50 zł. Nieco więcej czasem udaje się zarobić Mikołajom „korporacyjnym” którzy zapraszani są na firmowe Mikołajki.
Osoby, które pracowały już jako św. Mikołaj, podkreślają, że nie pieniądze zarabiane w tej pracy są jednak najważniejsze, ale uśmiech dziecka, które cieszy się z jego przybycia.

Wszystkim zainteresowanym pracą w charakterze Mikołaja polecamy serwis swiety-mikolaj.pl który zawiera wiele cennych wskazówek na temat tego jak zostać św. Mikołajem.

fot.: Julia Freeman-Woolpert