Zarządzanie wagą pracownika

waga pracownika Zarządzanie wagą pracownikaW Polsce coraz częściej można spotkać się z pozapłacowymi dodatkami do pracowniczej pensji. Obok dodatkowej opieki medycznej, coraz częściej pracownicy otrzymują karnety na basen czy siłownie. To miłe i sympatyczne, że pracodawcy dbają o naszą rozrywkę poza biurem oraz pośrednio również o nasze zdrowie. W USA dbanie o zdrowie pracowników idzie jednak nieco dalej. Właśnie zakończone eksperymentalne testy urządzenia o nazwie Gruve, które zarządzać ma wagą pracownika.

Skąd taki pomysł? Otóż krążące widmo recesji sprawia, że pracodawcy musząc zwalniać , jednocześnie chcą zadbać o swoją najlepszą kadrę. A kadra chorowita, to kadra nieobecna w pracy i spędzająca tygodnie na L4. Dbanie o zdrowie pracownika, leży więc w interesie pracodawcy.
Gruve pomaga zaś kontrolować dietę w dość innowacyjny sposób i umożliwia zarówno zrzucenie nadwagi jak i kontrolę nad swoją formą fizyczną. Niewielkie urządzenie pracownik nosi przy sobie przez cały dzień. Wyposażone w krokomierz, kontroluje ono poziom spalanych przez pracownika kalorii. Następnie, dane o spalonych kaloriach można przeglądać w trybie on-line na komputerze i śledzić swój progres w zrzucaniu nadwagi. Gruve, przez swoją stała obecność zachęca do aktywności fizycznej, a do tego dochodzi niewątpliwie również aspekt wdzięczności pracodawcy za umożliwienie skorzystania z najnowocześniejszej metody kontroli wagi i aktywności. Sprytne prawda?

Jakkolwiek opcja wtrącania się szefa do puszystości naszej skromnej osoby zakrawa o mobbing, to jednak Gruve wydaje się być dość interesującym pomysłem, które de facto ma wpływać na polepszenie zdrowia pracowników. Amerykanie już zastanawiają się nad wdrożeniem Gruve to kilku większych korporacji. Nam, pozostaje jedynie herbatka Figura, pita między jednym a drugim wciśnięciem entera w biurze…

więcej informacji o urządzeniu na stronie muve.me

fot.: Julia Freeman-Woolpert

Dodaj komentarz