Osobliwe zawody. Operator dinozaura

dinozaur Osobliwe zawody. Operator dinozauraNiezmiernie dużo dość osobliwych i nietypowych zawodów, związana jest ze zwierzętami. Łapacz mrówek, tester psiej karmy, czy groomer – to tylko kilka przykładów. Nie da się ukryć ze dość nietypowe stanowisko ma Michael Hamilton, który jest…operatorem dinozaura!

Michael pracuje w show Walking With Dinosaurs. Jest to coś w rodzaju cyrku, ale po arenie zamiast klaunów i treserów lwów biegają dinozaury. Wykonane ze specjalnych pianek i tworzyw sztucznych, do złudzenia przypominają żywe zwierzęta, a skomplikowane układy elektroniczne pozwalają im poruszać się niemalże jakby były żywe.

Michael na czas przedstawienia nurkuje we wnętrzu dinozaura, gdzie może zarówno obserwować to co dzieje się na scenie patrząc przez oczy dinozaura, jak i otrzymuje informacje od zewnętrznego operatora.
Michael twierdzi, że jazda dinozaurem bardzo przypomina jazdę samochodem. Jedyna różnica polega na tym, że na dinozaury nie wydaje się jeszcze prawa jazdy!
Michaela w akcji (choć schowanego w brzuszku Triceratopsa, bądź innego Peteinosaurusa) możecie obejrzeć również w serialu realizowanym przez BBC o nazwie Walking With Dinosaurs.

fot.: Terri Heisele
źródło:chroniclelive.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Osobliwe zawody. Operator dinozaura”

  1. Stan napisał(a):

    kiedyś marzyło się, żeby być strażakiem albo policjantem, a teraz – operator dinozaura!!!