Osobliwe zawody. Łapacz mrówek

mrowki Osobliwe zawody. Łapacz mrówekCzy podobałaby Wam się praca która polega na łapaniu mrówek? Dość osobliwe, prawda? Po co łapać mrówki? Otóż jedną z ozdób biur i mieszkań, dość popularną na zachodzie i coraz częściej spotykaną w Polsce jest formikarium. Przeszklone akwarium dla mrówek bywa obecne nie tylko u miłośników i pasjonatów myrmekologii (nauki o mrówkach), ale również w biurach czy miejscach użyteczności publicznej jak hostele, recepcje i tego typu miejsca.
Firmy oferujące formikaria na sprzedaż, poza ich urządzaniem potrzebują również mieszkańców akwarium. Mrówki trzeba więc łapać i zasiedlać nimi formikaria – tym zajmują się łapacze mrówek.

Jak zostać łapaczem mrówek? Przede wszystkim interesować się i pasjonować mrówkami. Sporo informacji o tych niewielkich owadach można znaleźć na specjalistycznym „mrówczanym” forum. Potem trzeba jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i można wyruszyć na „polowanie”.

Sprzęt nie jest kosztowny (lupa, pędzelek do łapania mrówek, pesety z przyklejoną listwą przeciwkurzową, aby nie zgnieść mrówki, próbówki, wężyki). W Polsce, łapacz mrówek prawdopodobnie nie zarobiłby tą jedną pracą na chleb, ale w USA – gdzie formikaria są popularne – w ten sposób można pracować całe życie. Jeden z bardziej znanych łapaczy, Afton Fawcett, zarabiał w ten sposób przez 24 lata !

fot.: Oksana Tunska

Dodaj komentarz