Kobiety na emeryturze. Będzie krucho z kasą

emerytura Kobiety na emeryturze. Będzie krucho z kasąING Usługi Finansowe S.A. zleciło przeprowadzenie badania na temat „emerytalnej” wiedzy Polek. Okazuje się, że w sprawach finansowych orientujemy się kiepsko, co jest o tyle smutne i jednocześnie niebezpieczne, że nie dbamy o nasze przyszłe emerytury i prawdopodobnie mocno się zdziwimy przy pierwszej wizycie listonosza z emeryturą.

Emerytura przeciętnej Polce kojarzy się z biedą, nie ma on jednak pomysłu na zmianę takiej wizji i poprawę własnej przyszłej sytuacji materialnej. Zaledwie 20% kobiet w Polsce podjęło działania zmierzające do zwiększenia swoich przyszłych emerytur.

Prawie połowa Polek (46%) nie ma też żadnych oszczędności. Sytuacja nie wygląda więc różowo, wziąwszy pod uwagę fakt iż kobiety otrzymają znacznie niższą niż mężczyźni emeryturę (krótszy okres ubezpieczenia + niższe pensje)
Drogie Panie – czas wziąć sprawy w swoje ręce. Nie chcecie przecież prosić męża o pieniądze na każdy wydatek ! Opcje są dwie – oszczędzamy oraz …idziemy po podwyżki !

źródło: Platforma Kobiet Biznesu

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Kobiety na emeryturze. Będzie krucho z kasą”

  1. Majka napisał(a):

    mi tez sie kojarzy z bieda, mimo ze to bardzo odlegla perspektywa,,,i z kupowaniem mielonki w miesnym,,,i mlekiem z foliowki,,, w tym momencie z naszych skladek oplacamy emerytury obecnych emerytow,,potem kto bedzi eoplacal nasze,,poniony pomysl,,a niby pracujemy na siebie, tak samo jak ze skladkami na ubezpieczenie zdrowotne pracujesz pracujesz a jka zlamiesz reke albo nog eto na rehabilitacje i tak cie nie stac, podobno to si enazywa system albo sprawiedliwosc.

  2. asia napisał(a):

    no i jasne trzeba znalezc bogatego meza, wtedy po problemie bedzie.