Dzieci do pracy, rodzice na Bahama

dziecko gwiazda1 Dzieci do pracy, rodzice na BahamaRozwój show biznesu w Polsce i coraz łatwiejsza i szybsza droga do tego by zostać gwiazdą nawet na kilka sezonów nie omija również dzieci. Chętnie zatrudniane w reklamach, serialach i programach telewizyjnych zaczynają już w wielu nawet kilku lat zarabiać grube tysiące. Bywa jednak i tak, że kiedy już zostają pełnoletnie okazuje się z zarobionych przez nie pieniędzy nic nie zostało, rodzice roztrwonili bowiem ich majątek.

Jeszcze kilkanaście lat temu, dzieci w show biznesie w Polsce nie zarabiały wiele. Tak przynajmniej twierdziła w wywiadzie dla Radia Złote przeboje Agnieszka Włodarczyk, skarżąc się że jako nieletnia piosenkarka teatru Buffo, zarabiała u Józefowicza marne grosze. Teraz dzieciaki za jeden odcinek serialu otrzymują regularne pensje. I choć nie są one tak wysokie jak pensje dorosłych, to jednak 2 tys. zł za spot reklamowy nie chodzi piechotą.
W USA, majątek takich nieletnich gwiazd chroniony jest prawem. Rodzice muszą utworzyć dla dziecka fundusz powierniczy, do którego dostęp dziecko otrzymuje po ukończeniu 18 lat W Polsce nie ma w tym zakresie żadnych obostrzeń i zarobki dziecka mogą być wydawane zarówno na dziecko, jak i na przyjemności rodziców.
Praca dzieci w show biznesie, powoli może stać się przyczyną rodzinnych dramatów i tragedii, kiedy rodzice zaczną traktować dziecko jak dojną krowę. Niestety nie widać na razie jakichkolwiek sugestii które wskazałyby na to, że rząd zajmie się regulacją tego tematu.

Dodaj komentarz

One Response to “Dzieci do pracy, rodzice na Bahama”

  1. Biedronka says:

    fajnie tak, jako maleństwo zgromadzic pieniążki, a na starość śmigać po świecie:D