Zdjęcie na Naszej- Klasie przyczyną zwolnienia pracownika

web201 Zdjęcie na Naszej Klasie przyczyną zwolnienia pracownikaPopularność serwisów społecznościowych nadal rośnie. Rodzima Nasza-Klasa jest najpopularniejszym serwisem w Polsce a do listy niebezpieczeństwo związanych z założeniem na nim profilu dodać należy kolejną – zwolnienie z pracy.
Mamy już bowiem w Polsce pierwszy przypadek zwolnienia pracownika z pracy w związku z założeniem przez niego profilu w serwisie i udostępnieniu publicznym swoich zdjęć.

Pracownik Banku Spółdzielczego w Suszu został niedawno zwolniony za upublicznienie swego wizerunku w serwisie Nasza-Klasa. Jak to się stało? Otóż jeden z klientów banku, znalazł zdjęcie pracownika, które zostało zrobione w banku. Co ciekawe, na zdjęciu nie było widoczne logo banku, klient rozpoznał jednak oddział po wnętrzu banku widocznym na zdjęciu. Z niewiadomych przyczyn oburzony klient zadzwonił do dyrektora oddziału informując go, że stracił zaufanie do banku. Efekt? Pracownik dostał wypowiedzenie.

To jeszcze nie wszystko. Okazało się, że szef pracownika przejrzał jego inne zdjęcia zamieszczone w serwisie. Na jednym z nich, pracownik trzymał w ręku puszkę piwa – na odchodnym dowiedział się, że takie zachowanie nie przystoi pracownikowi banku.
Zwolnionemu pracownikowi nie pomogły nawet związki zawodowe i Sąd Pracy.

Okazuje się, że serwisy web2.0 mogą mocno namieszać w sprawach zawodowych. Z jednej strony są niezwykle przydatne do poszukiwania nowych kontaktów biznesowych czy poszukiwania nowej pracy, z drugiej zaś – za nieodpowiednie zdjęcia (nieodpowiednie w definicji pracodawcy) można zostać zwolnionym. Zawsze też zostaje problem z pracodawcą, który chce się z pracownikiem w serwisie „zaprzyjaźniać”. Jak zwykle okazuje się, że chcąc upubliczniać o sobie jakieś informacje trzeba robić to z umiarem i rozsądnie, a najbezpieczniej jest własne zdjęcia, które byłyby choć odrobinę kontrowersyjne, prezentować tylko znajomym (np. na google picassa) podając im hasło dostępy. W takiej sytuacji żaden klient czy szef nie będzie mógł nam niczego zarzucić.

źródło: wp.pl
fot:SXC

Dodaj komentarz

4 Responses to “Zdjęcie na Naszej- Klasie przyczyną zwolnienia pracownika”

 1. Ela says:

  komus się chyba nudziło, bo pierwsze wędrował po naszej klasie zamiast robić ważne rzeczy, a po drugie, co mu do tego gdzie zostało zrobione zdjęcie pracownika, jeśli jescze jakieś obsceniczne to rozumiem, ale za samo widoczne wnetrze?

 2. ada says:

  jego przełożony pewni nigdy nie trzymał piwa w ręku, pewnie nawet nie wie czym takie jest

 3. WOJTEK says:

  przełożony w tym wypadku to debil a włściwie idziemy na całość IDIOTA

 4. Paweł says:

  Koles ktory był zaszokowany tym ze zobaczył wnetrze banku na zdieciu to jakis zacofany burak,a prezes tej instytucji powinien sie mocno walnac w głowe zamni zwolni pracownika, gdybym wiedział co to za bank nigdy bym nie ulokował tam pieniedzy