Zatrudnij mnie! O nietypowych sposobach przekonywania pracodawców

prosze zatrudnij mnie Zatrudnij mnie! O nietypowych sposobach przekonywania pracodawcówSerwis CareerBuilder.com, opublikował wyniki swoich badań na …najbardziej nieprawdopodobne i kreatywne sposoby przekonania pracodawcy do zatrudnienia właśnie nas. Okazuje się że im większe bezrobocie, tym bardziej stajemy się kreatywni, a niektórzy mają naprawdę szalone pomysły.

Oto kilka najbardziej spektakularnych a niekiedy również dziwacznych sposobów na zwrócenie na siebie uwagi pracodawcy:

 1. Bezrobotny umieścił swoje ogłoszenie o poszukiwaniu pracy na bilboardzie. (Wadą metody jest jej dość wysoki koszt oraz kwestia tego że zna nas potem całe osiedle)
 2. Bezrobotny przyszedł na rozmowę z koszulką „Podejmę płacę za spłatę rachunków” (efektywne jeśli ma się naprawdę wysokie rachunki)
 3. Kandydat na rozmowę przyniósł miotłę aby…”wymieść korupcję i nepotyzm z biura” (skuteczne jeśli szef ma poczucie humoru. Gorzej gdy jest to firma rodzinna)
 4. Kandydat na rozmowę przyszedł w koszulce z napisem „Proszę, zatrudnij mnie…” (skuteczne tylko w przypadku szefa o miękkim sercu)
 5. Kandydat codziennie przynosił szefowi do pracy śniadanie, dotąd aż ten go nie zatrudnił (zakrawa o mobbing)
 6. Bezrobotny stanął przed biurowcem z wielkim znakiem „szukam pracy” (można dostać pracę nie odpowiadającą kwalifikacjom)
 7. Kandydat wysłał do biura wielki tort opatrzony lukrowanym napisem „wynajmij mnie” (pozostaje pytanie – „Do czego?”)
 8. Kandydat obiecał rekruterowi masaż stóp w zamian za zatrudnienie (co w sytuacji kiedy rekruter jest bardzo, bardzo nieatrakcyjny, lub między palcami hoduje fungusy? )
 9. Kandydat zamiast Listu Motywacyjnego wysłał do firmy wiersz opisujący swój zapał do pracy (co w sytuacji kiedy szef nei ma „artystycznej duszy”?)
 10. Kandydat dowiedział się jaką restaurację lubi szef firmy w której chciał pracować i przekonał pracowników obsługi by w menu restauracyjnym umieścić jego dane (przy takiej sile przekonywania, pracodawca musiałby odejść od zmysłów by nie zatrudnić takiej osoby)

źródło: careerbuilder.com

Dodaj komentarz

7 komentarzy to “Zatrudnij mnie! O nietypowych sposobach przekonywania pracodawców”

 1. Alina napisał(a):

  Jest to mała przesada. Rozumiem determinację osoby poszukującej pracy, ale odrobiny godności w stosunku do własnej osoby nie zaszkodzi.

 2. snowbird napisał(a):

  nie ma jak pomysłowość, a ja tylko wysyłam cv, może czas to rozszerzyć;)

 3. nocny słuchacz napisał(a):

  moim zdaniem to nieprofesjonalne. Mogę sobie jeszcze zrobić tatuaż: „szef XY forever”…

 4. Ela napisał(a):

  fajna fotka:) od razu mi się kojarzy ogromne serce na asfaltowym pseudoboisku jakie mam przed blokiem. Jak się wyjdzie na balkon wygląda rewelacyjnie, może to całkiem niezły sposób, zebytrafic do „serca” pracodawcy;)

 5. Zbuntowany Anioł napisał(a):

  pomysł na siebie ważna rzecz. jak patrze n amoich znajomych i icg dzieje poszukiwania pracy to dochodze do wniosku, ż eponad 50%, a może nawet duzo duzo wiecej to nie umiejętnosci z danej dziedziny tylko właśnie umiejętnośc zaprezentowania się. przykre, że na nieśmiałości tyle się traci.

 6. zatrudniony napisał(a):

  zawsze można zatrudnić się samemu,sukces z rozmowy kwalifikacyjnej gwarantowany

 7. nieruchomości napisał(a):

  Pytanie czy te przypadki są faktycznie czy wyssane z palca 😉