Wszystkiego najlepszego dla Nauczycieli

tulipany1 Wszystkiego najlepszego dla NauczycieliDzień Edukacji Narodowej to ważne święto w nauczycielskim kalendarzu. Na nauczycieli czekają nie tylko kwiaty i bombonierki oraz brak konieczności prowadzenia zajęć lekcyjnych, ale również, w wielu szkołach, nagrody. Przy niskich zarobkach nauczycieli Dzień Edukacji Narodowej może być ważnym punktem na mapie dziur domowego budżetu.

Doroczne nagrody przyznawane przez dyrektorów a także władze samorządowe oscylują między 1000 a nawet 8000 zł brutto. Te najwyższe najczęściej przeznaczone są dla dyrektorów szkół. W każdym województwie ilość i wysokość świadczeń jest różna. Są więc nauczyciele zadowoleni z tego że mieszkają np. w Łodzi i tacy, którzy w swoim mieście mogą liczyć na niewielkie gratyfikacje.

Poza nagrodami, nauczycieli zapewne ucieszy dzisiejsza deklaracja Ministra Edukacji – Katarzyny Hall, która zapewniła że jeszcze w tym miesiącu projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty znajdzie się na Radzie Ministrów. Dodatkowo Pani minister podkreśliła również ich chciałaby aby nauczyciele więcej pracowali i mocniej angażowali się w pomoc uczniom.
Niezależnie jednak od niepewnych podwyżek i ewentualnych nagród składamy wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia doceniając trud tego zawodu.

Dodaj komentarz

3 Responses to “Wszystkiego najlepszego dla Nauczycieli”

  1. Zbuntowany Anioł says:

    no, pamietam jak moja mama – swego czasu nauczycielka przynosiła naręcza kwiatów, to jeszce obowiązkowo goździki były, no ewentualnie gerbery, świeto miało swój urok;)

  2. uzalezniona says:

    Zbuntowany, ja też pamiętam, tak jak sterty zeszytów do sprawdzenia;) tylko co z tego, po przepracowaniu x lat ma emeryturę mniejszą niż ja miałam pensję jeszcze na studiach…

  3. ada says:

    święto nauczyciela, ma sój klimat tak jak i kobiet, taka całkiem sympatyczna pozostałośc. Ale być nauczycielem nigdy,brrr! az gęsia skórka mi wystąpiła na ciele