W kompetencje szefów wierzy zaledwie połowa pracowników

przywodztwo W kompetencje szefów wierzy zaledwie połowa pracownikówSzef powinien być kompetentny, komunikatywny, otwarty na nowe pomysły, stwarzać poczucie bezpieczeństwa i wzbudzać u pracowników szacunek. Najnowsze amerykańskie badania wykazują jednak, że większość managerów nieszczególnie dobrze radzi sobie z tymi obowiązkami.

Badanie poziomu zaufania do szefostwa zostało wykonane przez Internet, jego wyniki należy więc traktować z ostrożnością. Niemniej jednak okazało się, że na 2337 badanych, tylko połowa szanuje swoich szefów. Nie lepiej wygląda kwestia oceny ich kompetencji – zaledwie połowa badanych uważa że ich przełożony jest wystarczająco kompetentny by piastować swoje stanowisko. Inne cechy dobrego szefa również kuleją u amerykańskich przełożonych. Jedynie co trzeci pracownik czuje się dobrze motywowany do pracy, a ponad połowa uważa że ich szefowie nie są otwarci na nowe pomysły.

Ciekawe, jak podobne badania wypadłyby w Polsce? Czy szanujemy swoich przełożonych? czy umieją nas motywować do pracy? Prawdopodobnie ilu pracowników, tyle historii – podzielcie się swoją opinią.

źródło: stuff.co.nz

Dodaj komentarz

4 komentarze to “W kompetencje szefów wierzy zaledwie połowa pracowników”

 1. snowbird napisał(a):

  jak widzę premie to czuje się zmotywowany,

 2. kasia napisał(a):

  klasyk… najlepiej sobie ponarzekac

 3. kolega napisał(a):

  nie mozna motywowac tylko kasa gdyz przestaniemy pracowac efektywnie.
  Pracownik ktory dostaje nagminnie premie w postaci kasy zacznie myslec ze to mu sie nalezy.

 4. Ela napisał(a):

  hmm, to chyba jest tak, że człowiek szybko przyzwyczaja się do tego co „dobre” i traktuje to jako stan naturalny, tak jak napisał kolega. Z drugiej strony badania pokazują, że najbardziej efektywne są premie nieregularne, przynajniej tak to działało na szczurki czekające na przysmak…na pracowników działa podobnie, nie tylk otych biorących udział w wyścigu szczurów. A jeśli o szefa idzie, to uogólniać nie można, wiele zalezy od tego co ten sobie wypracuje:)
  pozdrowienia dla szefów;)oczywiście tych z kompetencjami!