Twoja grupa krwi powie jaki jesteś

krew Twoja grupa krwi powie jaki jesteśW Japonii, porównywanie grup krwi pracowników i wyciąganie wniosków na temat tego jaki jest i jak pracować będzie pracownik z grupą krwi A, a jak z B jest normalną procedurą. W Polsce tego typu metody nie są popularne, przyjrzyjmy się jednak co według Japończyków oznaczają nasze grupy krwi.

Grupa krwi A

Osoby z grupą krwi A to pracownicy opanowani, nie oddający się łatwo sytuacjom stresowym. Preferują jednak pracę w samotności lub z niewielką zależnością od zespołu. Bywają nieśmiałe.
W życiu i w pracy poszukują harmonii, są odpowiedzialne a część osób z grupą krwi A to perfekcjoniści.
Ze względu na wyjątkową wrażliwość, najwięcej artystów i osób bardzo kreatywnych ma właśnie tą grupę krwi.

Grupa krwi B

Osoby z grupą krwi B to osoby praktyczne, przykładające się do swojej pracy. Kiedy rozpoczynają projekt starają się zgromadzić wszelkie informacje na dany temat, nierzadko poświęcając na to swój dodatkowy czas. Potrafią bardzo skupić się na problemie bądź zadaniu. Ma to też swoje negatywne konsekwencje – czasem trudno je przekonać, by zajęły się czymś innym.
Osoby z grupą krwi B mają tendencje do rozumowego a nie emocjonalnego traktowania życia, przez co czasem wydają się nieco chłodne. Z drugiej strony ich myślenie często jest niestandardowe, co wyraża się zarówno w innowacyjnych pomysłach jak i nawet w niekonwencjonalnym ubiorze. Oczywiście nie w biurze. Przynajmniej nie w Japońskim biurze.

Grupa krwi AB

Osoby takie trudno zaklasyfikować jednoznacznie – mogą mieć więcej cechy grupy A bądź więcej grupy B. Mają też łatwość zmiany zachowania. W Japonii która kocha przewidywalność, osoba z grupą krwi AB uważana jest za najbardziej „niebezpiecznego” pracownika, nie można bowiem nigdy przewidzieć jak się zachowa. Ta łatwość zmian sprawia jednak że osoby z grupą krwi AB łatwo się adaptują, są elastyczne i mogą robić kilka rzeczy na raz.

Grupa krwi 0

Osoby z grupą krwi 0 to przeważnie otwarci na świat i na innych, uśmiechnięci ekstrawertycy. Są lubiani i popularni. Osoby te najczęściej są również pewne siebie i choć szanują opinię innych największą wagę przywiązują do swojego zdania. Mówią prosto z mostu co myślą. Łatwo angażują się w zadania, ale bywa również tak, że zbyt szybko się poddają.

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Twoja grupa krwi powie jaki jesteś”

 1. eve napisał(a):

  to prawie jak wróżenie z fusów, podobny klimat,,tak jak i dieta dobrana pod grupę krwi.

 2. znudzona napisał(a):

  hmm, podobno jestem opanowana i wole prace w samotności:D no może coś w tym jest. idę zaszyc sie do biurowego kącika! pozdrawiam wszystkich pracujących!!!

 3. nocny słuchacz napisał(a):

  a ja najwieksza wage przywiazuje do swojego zdania, łatwo sie angazuje i,poddaje,, no i: poddaje sie, miało byc na jutro zestawienie, ale juz mi się nie chce, hehe

 4. Zbuntowany Anioł napisał(a):

  a ja troszke w to wierzę, można podchodzic do takich informacji z przymróżeniem oka, al ejeśli widac jakies wskazówki to czemu nie:) może coś jak z „dobrymi horoskopami”;)