Polacy w Islandii panikują

islandia Polacy w Islandii panikująOddech światowego krachu gospodarczego czujemy już na własnych karkach. A najmocniej odczuwają go nasi rodacy, którzy zdecydowali się na emigrację do Islandii. Obecnie w kraju tym przebywa szacunkowo między 7 a 12 tys. Polaków. Większość chce wrócić do kraju, ale banki wstrzymują wypłaty, a korona spada na łeb na szyję.

Jeszcze kilka miesięcy temu, Islandia była emigracyjnym rajem. Każdy kto tylko nie bał się zimna i częstych deszczy mógł pracować za godziwe pieniądze. Dynamiczny rozwój kraju zapewniał wizję przyszłości tym, którzy nie zamierzali wrócić do kraju. Teraz, sytuacja diametralnie się zmieniła. Pracy ubywa, oszczędności topnieją, a Polacy panikują (Jak pisze Magda Hartman na pardon.pl już zaczęło się masowe wykupywanie makaronu i wódki).

Z jednej strony, czeka nas więc być może masowy powrót rodaków z emigracji. Z drugiej strony, oznaczać to może pogorszenie się rynku pracy w Polsce, więcej ludzi to bowiem większa konkurencja w poszukiwaniu pracy.

Dodaj komentarz

3 Responses to “Polacy w Islandii panikują”

  1. rob says:

    Mimo kryzysu nie radzil bym wracac do kraju lepiej przetrwac czy.to wAnglii lub w .Hollandii tam latwiej zaroic a w Polsce czeka cie bieda.a.jesli przekroczyles piedziesiatke.to masz prace z glowy jestes dyskryminowany przez pracodawcow.nie masz szans.na godne zycie.wiec dobrze sie zstanow nim wrocisz.

  2. Paweł 450 says:

    Potwierdzam w Angli też juz nie jest tak słodko jak było kilka lat temu ale powrót do Polski nawet nie przechodzi mi przez myśl:) co kroć przyjeżdzam do Polski w odwiedziny zawsze się zastanawiam jak w tym kraju można żyć .

  3. basia says:

    na wszystko potrzeba czasu i rozsadku.trzeba najrozsadniejszego rozwiazania bez paniki. tylko spokoj nas uratuje. pa pa.