Olimpiada w Londynie zagrożona, bo Polacy wracają do kraju

Londyńczycy obawiają się czy zdążą z budową wszystkich, zaplanowanych na Igrzyska Olimpijskie obiektów sportowych. Okazuje się, że w momencie kiedy Polacy zaczęli opuszczać Wielką Brytanię, pojawił się problem z fachowcami z zakresu budowlanki.
Problem nie polega na braku osób do pracy, ale na tym, że Anglicy nie wiedzą jak trzymać łopatę.

London Development Agency, organizacja odpowiedzialna za kontrolę poziomu zaawansowania przygotowań do Olimpiady chce wydać 20 milionów £ (23% całego budżetu na Olimpiadę) na przeszkolenie brytyjskiej siły roboczej, tak aby mogła ona dorównać wiedzy Polaków. Na pierwszy ogień, idzie program wykształcenia 1500 elektryków.
The Times pisze jednak o tym, że trudno spodziewać się aby wykwalifikowani w ramach programu Brytyjczycy, mieli zarówno takie umiejętności jak i takie nastawienie do pracy, jakie mają Polacy. Anglia zaczęła żałować, że oparła sporą część swojej gospodarki na emigrantach.
Jednym słowem, Anglia tęskni za naszym murarzem i elektrykiem !

źródło: timesonline.co.uk

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Olimpiada w Londynie zagrożona, bo Polacy wracają do kraju”

 1. Ania napisał(a):

  już kiedyś był ktoś, kto opracował jka trzymac łopate i jak najefektywniej nia wymachiwać:) takie początki ergonomii, może czas przestudiować broszurke ponownie?

 2. Miko napisał(a):

  mój brat wyjechał do Angli razem z dziewczyną. Pracuje w knajpie jako kelner i sobie mocno to chwali, mówi, że na Polaków narzekać preacodawcy nie mogą, bo pracują ciężko, a pensje maja niższe (skąd to się bierze?)i dają z siebie wiele bo mówią, że na zarobek przyjechali, tylko że utrzymanie bardzo drogie jest niestety i trzeba umieć się gospodarować.

 3. Bogdan napisał(a):

  Angole to lenie i brudasy nie ma sie co dziwic ze bedo ich przeszkalac nawet do lopaty…

 4. Hubert napisał(a):

  Wogóle dzięki naszemu wspaniałemu rządowi mozemy wszędzie być robolami, tylko nie w Polsce… to musiało być zaplanowane!!! O to im chodziło, sprzedali nas razem z naszym krajem… Donald Tusk jest bohaterem narodowym moim zdaniem, bo powstrzymał prywatyzację dóbr narodowych sprzedając wszystko co jeszcze mogło dać nam pieniądze i pracę, dzięki temu w sumie nie mamy wyboru i jedziemy za granicę.