Małpy zabiorą chleb kelnerom?

japan monkey waiter Małpy zabiorą chleb kelnerom?Na całym świecie, w gastronomii zatrudnionych są miliony osób. O ile kucharze czy barmani nie musza się martwić, o tyle kelnerzy mogą zacząć obawiać się o swoje stanowiska, zagrozić ich stanowiskom mogą bowiem …małpy.
Na razie pojawiła się dopiero pierwsza restauracja, w której zamiast ludzi -kelnerów, klientów obsługują małpy. Również pod krawatem.

Restauracja w rejonie Utsunomiya w Japonii zatrudniła 2 makaki do obsługi restauracyjnej gości. Fuku ma 12 lat, a jej współpracownik Yat – 8 lat i wydaje się że obie małpki lubią swoją pracę. Na razie małpki pracują zaledwie po 2 godziny dziennie i nie noszą ciężkich tak, a jedynie serwetki i napoje. Za to bardzo przykładają się do pracy. Właściciel restauracji twierdzi nawet że są lepszymi pracownikami niż jego syn. Okazuje się też, że makaki mają znacznie lepsze napiwki. Pytanie – na co je przeznaczają?

źródło: weirdasianews.com

Dodaj komentarz

One Response to “Małpy zabiorą chleb kelnerom?”

  1. Ania napisał(a):

    no to ja bym się do takiej knajpy nie wybrała, dziekuję bardzo. Poza tym niektórzy kelnerzy i tak wystarczająco przypominają swym zachowaniem człekokształtntych. Urok małpiatek jakos mnie nie przekonuje, chyba, że w klimatycznej opowieści o starym kataryniarzu.