Dzień bez e-maila

email Dzień bez e mailaWyobrażacie sobie Waszą codzienną pracę bez e-maila? Nie? Szkoda bo dziś jest dzień bez e-maila, proponuję więc NATYCHMIAST zamknąć program pocztowy. W końcu i tak już 16.00, większość więc kończy pracę…

Dzień bez e-maila wymyślili Amerykanie (twórcy wielu „Dni” – w tym również Dnia znieważania szefa“). Powodem stworzenia idei oderwania się (nawet symbolicznego) od skrzynki pocztowej, była ilość wiadomości przesyłanych drogą elektroniczną, która rośnie z miesiąca na miesiąc. Bywa że e-maila wysyłamy do osoby, która siedzi w sąsiednim pokoju. A przecież wystarczyło by podejść te parę metrów.
Idea dnia bez e-maila, stworzona przez firmę Intel, jest próbą zwrócenia uwagi na konieczność racjonalnego korzystania z poczty elektronicznej i uważności na kontakty międzyludzkie.

No cóż, dopóki pamiętamy nawzajem swoje imiona i nie zwracamy się do siebie po loginie skrzynki pocztowej, nie jest chyba jeszcze tak źle…

źródło: vbeta.pl

Dodaj komentarz

4 Responses to “Dzień bez e-maila”

 1. alan says:

  nierealne, no way, impossible,

 2. Ela says:

  życia bez poczty elektronicznej sobie nie wyobrażam, przynjamniej wszystko jest na piśmie pokolei i uporządkowane. Oczywiście, że milej jest pójśc do koleżanki z drugiego działu i przy kawie i ciastku podywagować na jakiś temat, ale czasami po prostu nie ma czasu, albo o czymspowinno wiedziec x osób…maile przydatna rzecz!!!nawet bardzo:)

 3. Anna says:

  Dla mnie to bez sensu jak dzień bez noża kuchennego czy papieru toaletowego.
  Poczta elektroniczna jest przydatnym narzędziem i nie widzę powodów by rezygnować z niego. A listę rzeczy do zrobienia muszę mieć na piśmie, bo nie zapamiętam.

 4. Majka says:

  no to ja chyba jestem uzależniona:D rano prysznic, a potem z płatkami śniadaniowymi do kompa sprawdzić pocztę:) miło poczytać kilka słów od kogoś na prawie drugim końcu świata i wiedzieć, że za chwilę dostanie to co skrobię. Chociaż listy miały swój klimat. RRRRomantyczny;)