Bezrobocie nie będzie się opłacać

kasa Bezrobocie nie będzie się opłacaćGazeta Prawna podaje, że zasiłki dla osób bezrobotnych, które miały ulec zwiększeniu od stycznia 2009 roku, zostaną w miejscu. Dziennikarze dotarli do materiałów związanych z nowelizacją ustawy zatrudnieniowej – zamiast większych pieniędzy, bezrobotnych czekają relatywnie mniejsze zasiłki. Relatywnie, bo choć nie wysokość zasiłków się nie zmieni, to zmniejsz się siła nabywcza pieniądza.


W kraju w którym pracuje niewiele ponad 50% całości społeczeństwa, a większość osób bezrobotnych i tak pracuje na czarno, decyzja o nie podwyższaniu zasiłku z punktu widzenia budżetu może być korzystna, choć społecznie bardziej efektywnie byłoby wdrożyć plan naprawczy samej instytucji bezrobocia. Aby zasiłkami rzeczywiście wspierać osoby z trudnościami na rynku pracy, nie zaś osoby, które po prostu nie chcą pracować, bądź robią to nielegalnie.

Osobom, które rzeczywiście są bezrobotne proponujemy przejrzenie naszych ogłoszeń o pracę, skorzystanie z porad jak przejść rozmowę kwalifikacyjną i zintensyfikowanie poszukiwań idealnego pracodawcy.

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Bezrobocie nie będzie się opłacać”

 1. krych napisał(a):

  mój sąsiad powiedział wprost: mając do wyboru zasiłek, albo taką samą kasę za zamiatanie woli dostać zasiłek. czysta kalkulacja. wiele sie mówi na temat bezrobocia, tylko ze jak ide ulicami to np w co którymś sklepie widzę ogłoszenie: zatrudnię do pracy, pomocnik poszukiwany, więc chyba nie jest tak źle z ta pracą, tylko trzeba się ruszyć.

 2. pola napisał(a):

  To może w Pana/i mieście wiszą takie ogłoszenia. A gdyby nawet to chcą przyjąć tylko młodych! dla osób w wieku 45 – 50 /czy powyżej/ nie ma miejsc pracy! Barierą nie do przeskoczenia jest poprostu wiek! i koszty pracy ZUS – dlatego przyjmują głównie młode osoby studentów! Ja jestem już zrozpaczona, odechciewa mi się wszelkiej inicjatywy.

 3. Beti napisał(a):

  Jasne, ogłoszenia! 50 osób na 1 miejsce, nieziemskie wymagania pracodawcy i marne warunki- spełnienie marzeń!!!

 4. justi napisał(a):

  W moim mieście na jedno miejsce pracy zgłosiło się kiedyś 1200 osób-wiem bo oferta była na infopraca i obok nazwy stanowiska jest napisana liczba kandydatów.Jak w takiej sytuacji można samemu znaleźć pracę.W takiej sytuacji decydują znajomości a kwalifikacje nie są brane pod uwagę.