Zdjęcie do CV

zdjecie do cv1 Zdjęcie do CVO doborze zdjęć do CV napisano już wiele. Cóż z tego skoro nadal zdarzają się wpadki w postaci zdjęć ważących 5 MB, roznegliżowanych zdjęć z wakacji lub grupowych fotografii, na których kandydat wprawdzie się znajduje, ale nie dostarczył dodatkowych informacji jak zlokalizować jego skromną osobę.
Spróbujmy więc raz jeszcze przyjrzeć się zasadom dotyczącym wklejania zdjęć do CV:

Zdjęcie musi być:

 • wyraźne (nie rozmyte i bez dodatkowych efektów specjalnych)
 • czytelne (na zdjęciu nasza twarz musi być rozpoznawalna)
 • neutralne (bez piesków, domków, samochodów, partnerów i innych dodatków)
 • w ubraniu (kostium kąpielowy zaliczamy do zdjęć w negliżu. Kozaczki za kolano i króciutka mini również nie są odpowiednie)
 • lekkie (do 100kB. Jeśli Twoje zdjęcie waży więcej zmniejsz jego wagę przez zmniejszenie rozdzielczości w dowolnym programie graficznym – nawet w Paint’cie.)
 • pełne (widoczna powinna być cała twarz. Pół twarzy zasłoniętych włosami lub samo oko kandydata nie pozwoli rekruterowi rozpoznać go podczas rozmowy kwalfikacyjnej.)
 • aktualne (zdjęcie powinno przedstawiać to jak aktualnie wyglądamy. Jeśli niewiele się zmieniliśmy, może być nawet sprzed trzech lat, ale jeśli tydzień temu ogoliliśmy na łyso nasze kręcone włosy do pasa, wydepilowaliśmy do zera brwi lub zmienili płeć – warto załączyć nowe zdjęcie.)

fot.:iofoto.com

Dodaj komentarz

23 komentarze to “Zdjęcie do CV”

 1. basia napisał(a):

  i niby każdy to wie. czytelne, portretowe, „standardowe”. A jak przeglądam niektóre zdięcia jaki kandydaci załączaja to okazuje się, że wcale to nie takie oczywiste. Zdięcia wyglądałyby idealnie, ale w portalu społecznościowym. w cv? no cóż- wizerunek kotka czy pieska nie jest najlepszy.

 2. Julka napisał(a):

  A w ogóle warto dodawać zdjęcia do CV? Szczególnie w sytuacji, kiedy pracodawca nie określa wyraźnie, że tego wymaga.

 3. tomtom napisał(a):

  ja bym juz chyba wolal poogladac pieska czy kotka zamiast wygolonej na lyso, bezbrewej i bezwlosej istoty 🙂

 4. Sabina Stodolak napisał(a):

  @Julka – warto. Tak naprawdę zresztą, pracodawca nie powinien w ogłoszeniu pisać o tym, że życzy sobie CV ze zdjęciem. Daje wtedy możliwość zaskarżenia o dyskryminację. Ostrożne firmy nie podają więc informacji o tym że chcą zdjęcia, ale nie wynika to z tego że rzeczywiście ich nie chcą, ale z tego że nie mogą o tym napisać.
  Już niedługo post o tym że jednak warto dodawać zdjecia 🙂

 5. pyśka napisał(a):

  to nie w porządku z tym zdjęciem, trzeba nie trzeba, ale wydaje mi się, że kiedy masz do wyboru podobne osoby to wybierzesz tą ładniejszą, a czy to moja wina, że wychodzę fatalnie na fotkach?

 6. pola napisał(a):

  Mam prośbę, może ktoś mi powie jak się wkleja zdjęcie do CV, kolejne czynności. Próbowałam ale to mi nie wyszło tak jak należy. Dziękuję!

 7. Jacek napisał(a):

  no wlasnie ,jak ?

 8. Joander napisał(a):

  To proste, zobacz na http://www.lepszyprofil.pl. Tam jest poradnik, jak zrobić dobre zdjęcie do CV.

 9. Mirek napisał(a):

  Proponuje uzupełnić jeszcze o kwestie poruszone tutaj: http://www.cvtips.pl/c-v/porady/cv-zalaczyc-zdjecie-czy-nie.html

  Bowiem w pewnych sytuacjach dobre zdjęcie ma znaczenie, w innych z kolei lepiej go unikać.

 10. Zdjęcie do CV napisał(a):

  Za każdym razem kiedy wstawiam zdjęcie do CV pisze mi na nim komunikat ; Validation Pending : O Co to chodzi .??

 11. T napisał(a):

  Dokładnie mam to samo. ,,Validation Pending,, co to znaczy i jak wgrać zdjęcie żeby tego nie było????? Wgrywałem już różne formaty o różnych wielkościach oczywiście mniejszych niż 330 kb wymaganych. Nie można wgrać zdjęcia.

 12. Cyr4x napisał(a):

  To właśnie większość wrzuca takie standardowe, jak do dowodu, czy legitymacji szkolnej. W połączeniu z nekrologowym stylem cv – czarno na biały, to już w ogóle porażka. A może zdjęcie być dobre do CV, a bardziej nietypowe i ciekawe, np:

  http://farm4.static.flickr.com/3146/2586271584_c1ccd73115.jpg

 13. M. napisał(a):

  Mam pytanie – dlaczego fotka,które spełnia wszystkie wymogi formalne i techniczne (zmiana ze zdjęcia legitymacyjnego na dyplomowe – są praktycznie identyczne) nie chce się dodac i ciągle wyskakuje

 14. Ania napisał(a):

  Czy ktoś z osób zajmujących się sprawami technicznymi tego portalu mógłby powiedzieć jak wgrać zdjęcie do CV, aby pojawiło się ono w tymże CV, a nie żeby tylko wyskoczył komunikat „Validation Pending”? Zdjęcie ma jeden z dozwolonych formatów oraz odpowiednią wielkość, a jednak nie chce się poprawnie zamieścić.

 15. oli_m napisał(a):

  Mam ten sam problem ze zdjęciem, co ciekawe chcę wgrać to które widniało wcześniej i wyskakuje mi słynne Validation… może jakiś technik by się tym zajął? bo śmiem twierdzić że to błąd aplikacji

 16. Witam,
  mam problem z dodaniem swojego zdjęcia do Cv w profilu na infopraca.pl Pomimo tego, że zdjęcie waży tylko 43 KB, po próbie zapisania zdjęcia pojawia mi się komunikat „validation pending” i zdjęcie nie może być dodane. Proszę o pomoc, ponieważ wszystko robię jak trzeba, a mimo to problem występuje. Pozdrawiam.

 17. dddooomi napisał(a):

  co zrobić z tym komunikatem ? z góry dziękuje

  • Anna napisał(a):

   zdjęcia na infopracy można dodawać do 350 kb, też mam ten problem. a co ciekawe w moim pierwszym cv na infopracy dodałam zdjęcie o wadze 840 kb bez zadnego problemu. Cuda!

 18. dosia napisał(a):

  ktos sobie poradził z tym problemem ‚validation pending’? prosze o pomoc!

  • Endi1809 napisał(a):

   Wpadłem na genialny pomysł, żeby przetłumaczyć ten napis i okazało się że to oznacza oczekiwanie na uprawomocnienie, czyli trzeba czekać aż admini potwierdzą, tak myślę.