Wysyłanie aplikacji w języku angielskim

mail4 Wysyłanie aplikacji w języku angielskim
Kiedy wysyłamy aplikację w języku angielskim?

Wtedy, kiedy pracodawca sobie tego wyraźnie życzy i pisze o tym wprost w ogłoszeniu rekrutacyjnym. W takiej sytuacji, zarówno CV, list motywacyjne, jak i treść maila piszemy po angielsku (bądź w innym, wymaganym przez pracodawcę języku).

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy cała treść ogłoszenia rekrutacyjnego jest pisana w języku obcym. Wtedy aplikację wysyłamy w języku takim, w jakim napisane jest ogłoszenie rekrutacyjne.

Jeśli pracodawca nie napisał wyraźnie, że oczekuje aplikacji po angielsku, dużym błędem jest wysyłanie CV w obcym języku. Nasze CV może w takim przypadku nie przeczytane wylądować w koszu! Założenie że każdy rekruter i każdy pracodawca mówi po angielsku jest błędem. Nawet jeśli na stanowisko na które aplikujemy wymaga się znajomości języka, nie znaczy to wcale że osoba z którą będziemy rozmawiać w sprawie pracy język ten zna.

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Wysyłanie aplikacji w języku angielskim”

  1. Majka napisał(a):

    stwierdziłam, że rozejrzę się za jakimś stażem,,no i właśnie biedzę się nad cv po angielsku i mam problem z przetłumaczeniem kursów, mam nadzieję, że pracodawca zrozumie moją ideę:D

  2. Biedronka napisał(a):

    może to i błędne założenie, ale jeśli chodzi o inne języki to angielski chyba zdecydowanie dominuje, chociaz może niedługo zaczną się pojawiać prośby ocv np po niderlandzku, to będzie coś:D

  3. bezsenna napisał(a):

    ja wysyłałam po polsku, tylko w językach wpisywałam angielski, na rozmowie i tak to sprawdzają.