Rezygnujesz z rekrutacji? Zadzwoń !

telefon Rezygnujesz z rekrutacji? Zadzwoń !Poszukiwanie pracy to nierzadko długotrwały proces, który obfituje w sporą ilość spotkań rekrutacyjnych. Zdarza się więc, że z różnych powodów rezygnujemy z udziału w procesie rekrutacji i mimo juz umówionego spotkania nie idziemy na nie. W takiej sytuacji warto zadzwonić do osoby z którą mieliśmy odbyć spotkanie rekrutacyjne i uprzedzić o naszej nieobecności. Dlaczego?


Po pierwsze dlatego, że wymaga tego kultura osobista, a telefony nie są drogie.
Po drugie dlatego, że świat jest mały. A dokładnie, chodzi o to, że osobę z którą byliśmy umówieni na spotkanie rekrutacyjne możemy spotkać w zupełnie innych okolicznościach i może się okazać, że będzie ona nas pamiętać. I jeśli nie odwołamy spotkania, to niestety będzie ona miała o nas nie najlepsze zdanie.
Po trzecie dlatego, że rekruterzy również zmieniają pracę. Co oznacza możliwość spotkania tego samego rekrutera innej firmie. I niestety może okazać się, że on nas pamięta…

Brak informacji od kandydata o odwołaniu spotkania często bywa przez rekruterów odnotowywany w dokumentach kandydata. Często takie osoby się po prostu pamięta. I może zdarzyć się że nawet za kilka lat nie otrzymamy szansy na spotkanie rekrutacyjne, tylko dlatego że kiedyś wystawiliśmy rekrutera do wiatru.

Dodaj komentarz

13 komentarzy to “Rezygnujesz z rekrutacji? Zadzwoń !”

 1. Izabela napisał(a):

  Pragnę się wyrejestrować ze strony „infopraca” i nie wiem jak?.
  – Znalazłam już pracę z innego źródła. Dziękuję za wszystkie wysiłki z Waszej strony i proszę nie przesyłać mi ofert.
  – Iza

 2. Sabina Stodolak napisał(a):

  Aby wyrejestrować się ze strony, należy postąpić według instrukcji z regulaminu serwisu infopraca – http://www.infopraca.pl/pl/help.php . Musi Pani wprowadzić samodzielnie zmiany w swoim profilu.

 3. Maria napisał(a):

  Przedewszystkim osoby młode które rezygnują z rozmów kwalifikacyjnych bo jakimś cudem znalazły gdzie indziej pracę powinny o tym pamietać. Świetna rada dla młodych.

 4. Wojciech napisał(a):

  witam mam pytanko jak można usunąć stare kandydatury np. zeszło roczne lub odrzucone ????

 5. Sabina Stodolak napisał(a):

  Rozumiem że chodzi Panu o edycje z poziomu pracodawcy? W panelu jest opcja usuń aplikację. Ewentualnie proszę przesłać zapytanie przez formularz kontaktowy – http://www.infopraca.pl/pl/contact2.php?employer=true

 6. Ela napisał(a):

  jak ja zaczynałam szukać pracy to wydawało mi się, że muszę się zgodzić na każdy termin rozmowy, bo inaczej mnie nie przyjmą. No i nie dałam rady dotrzeć, zadzwoniłam i udało się przełożyć, z pracą potem nie wyszło, ale już teraz wiem na przyszłość, że można. W sumie to chyba też coś pokazuje o potencjalnym przyszłym pracodawcy. A wy mieliście jakie macie doświadczenia z odwoływaniem/ przekładaniem rozmowy?

 7. matt napisał(a):

  z odwoływaniem rozmowy kwalifikacyjnej to chyba jak z odwoływaniem randki. Może być następna, ale niekoniecznie.

 8. Przemysław napisał(a):

  A co z telefonami od przyszłego pracodawcy z numeru zastrzeżonego?

 9. Sabina Stodolak napisał(a):

  @Przemysławie – zawsze można poprosić podczas rozmowy o numer. Poza tym gdzieś na tą rozmowę idziesz – do jakiejś firmy. Nie jest chyba problematycznych sprawdzenie w Internecie numeru i zadzwonienie choćby na sekretariat. No a jeśli rekruter dzwoni z zastrzeżonego, a rozmowa ma być np. w knajpie, czy poza siedzibą firmy no to już rekruter sobie sam jest winien, że nie podał telefonu 🙂

 10. anka napisał(a):

  Napisałam krótką informację-skargę!Chciałabym,aby ukazała się na blogu.Moje CV krążą po portalach „Praca” od dłuższego czasu.Zmęczenie osiąga już górne partie mojego mózgu.Odpowiedzi nie ma żadnych,a osoby dające ogóo9szenia o zatrudnieniu pracowników okazują się opieszałymi urzędnikami,robiącymi sobie w godzinach pracy „KABARET” Z LUDZKICH PROBLEMÓW.

 11. maciek napisał(a):

  Co pozostanie po naszej DOBREJ WOLI jesli rekruter najpierw przysyła zachęcający mail prosząc o dodatkowe szczegóły/dokładne tzw.CV/,potem MILCZENIE/TOTALNE !-bo jak je inaczej nazwać?…/ i …sami znajdujemy,że nasza kandydatura została ,,ODRZUCONA”./Ogólnie pojmowana/kultura sugerowałaby powiadomić o tym zainteresowanego…rekruter wystawił sobie cenzurkę/ ! //aplikowałem do pracy poprzez WASZ portal;pośrednikiem była f-ma B.S.I.z W-wy/…co tu więc pisać o odwoływaniu spotkań,jeśli rekruter tak traktuje aplikujących ?????
  Od 9 lat funkcjonuję na ,,rynku” pracy-po wiekszości doświadczeń z rekruterami mogę wystawić im tylko KIEPSKIE cenzurki.Szczególnie z kultury.Zwłaszcza przy kontaktach z aplikującymi./Kultura winna obowiązywać?…NIE !-POWINNA TOWARZYSZYĆ WSZYSTKIM !/.

 12. Mika napisał(a):

  byłam w czwartek na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko pracowanika biurowego gdzie do obowiązku należy tylko odbieranie telefonów, dzwonienie do praciowników oraz odbieranie poczty internetowej i odpisywanie na te listy. 3 osoby testowały mnie oprzez 1,5 godz, dostałam do rozwiązania 4 testy oraz 4 zadania praktyczne z excela. Jak się okazało to był dopiero I etap rekrutacji, więc im podziękowałam że robią sobie z ludzi jaja. Uważam to za poniżające doświadczenie. Rozumiem że jak sie aplikuje na stanowisko wymagające wysokich kwalifikacji to i owszem można przeprowadzać różnego rodzaju testy, rozmowy a nie do pracy za 1000zł!!! gdzie odbiera sie telefony. PRACODAWCY-LITOŚCI!

 13. Maciej napisał(a):

  Głęboko leżą korzenie głupoty
  — Cyceron