Rezygnujesz z rekrutacji? Zadzwoń !

Poszukiwanie pracy to nierzadko długotrwały proces, który obfituje w sporą ilość spotkań rekrutacyjnych. Zdarza się więc, że z różnych powodów rezygnujemy z udziału w procesie rekrutacji i mimo juz umówionego spotkania nie idziemy na nie. W takiej sytuacji warto zadzwonić do osoby z którą mieliśmy odbyć spotkanie rekrutacyjne i uprzedzić o naszej nieobecności. Dlaczego?


Po pierwsze dlatego, że wymaga tego kultura osobista, a telefony nie są drogie.
Po drugie dlatego, że świat jest mały. A dokładnie, chodzi o to, że osobę z którą byliśmy umówieni na spotkanie rekrutacyjne możemy spotkać w zupełnie innych okolicznościach i może się okazać, że będzie ona nas pamiętać. I jeśli nie odwołamy spotkania, to niestety będzie ona miała o nas nie najlepsze zdanie.
Po trzecie dlatego, że rekruterzy również zmieniają pracę. Co oznacza możliwość spotkania tego samego rekrutera innej firmie. I niestety może okazać się, że on nas pamięta…

Brak informacji od kandydata o odwołaniu spotkania często bywa przez rekruterów odnotowywany w dokumentach kandydata. Często takie osoby się po prostu pamięta. I może zdarzyć się że nawet za kilka lat nie otrzymamy szansy na spotkanie rekrutacyjne, tylko dlatego że kiedyś wystawiliśmy rekrutera do wiatru.