Numer służbowego telefonu komórkowego w CV

robotnik Numer służbowego telefonu komórkowego w CVPoza adresem mailowym, najważniejszym elementem dzięki któremu potencjalny pracodawca może skontaktować się z kandydatem do pracy jest telefon komórkowy.
Zdarza się, że osoba poszukująca pracy, podaje jako numer kontaktowy swój służbowy numer komórki. Jest to poważne niedopatrzenie, które może mieć wpływ na przebieg rekrutacji.

Przykładowe konsekwencje:

Rekruter dzwoni kiedy jesteś u szefa

Może zdarzyć się tak, że w momencie kiedy zadzwoni do Ciebie rekruter, Ty akurat będziesz na spotkaniu z szefem. Sytuacja jest wtedy nieco patowa. Można oczywiście zrzucić połączenie, ale z reguły nie będziesz miał informacji kto dzwoni zanim nie odbierzesz telefonu. Poza tym czy szef nie zdziwi się kiedy zrzucisz rozmowę z potencjalnym klientem?
A jeśli już odbierzesz telefon, to konieczność zawoalowanego informowania rekrutera, że w tej chwili nie możesz rozmawiać, może być dość stresogenna.

Zwolniłeś się, ale figurujesz w bazie rekrutacyjnej ze służbowym numerem

Wysłałeś CV poszukując pracy i podałeś firmowy numer. W międzyczasie udało Ci się znaleźć pracę, ale twoje CV nadal znajduje się w bazie agencji i head-hunterów. Nawet jednak jeśli będą mieli dla Ciebie propozycję pracy życia, nie będą w stanie się do Ciebie dodzwonić.

Potencjalny szef dowiaduje się że podałeś firmowy numer i wyciąga wnioski

Mimo tego, że każdy szef poszukując pracowników do swojej firmy, ma świadomość tego, że będzie musiał podebrać ich z innej firmy, to prawie żaden nie akceptuje braku lojalności wśród pracowników. A za brak lojalności uważa na przykład poszukiwanie nowej pracy w trakcie wykonywania służbowych obowiązków. Jeśli więc Twój potencjalny Szef zadzwoni na Twój służbowy telefon, a Ty przedstawisz się całą firmową formułką, będzie wiedział że w pracując u kogoś innego szukasz innej pracy. A to może spowodować, że spojrzy na Ciebie z mniejszym zaufaniem.

Jeśli w trakcie pracy nie możesz odebrać prywatnego telefonu komórkowego, w treści maila z CV i listem motywacyjnym napisz w jakich godzinach można się z Tobą kontaktować telefonicznie lub (jeśli są to jedynie wieczorne godziny), podaj numer telefonu służbowego, ale z informacją że jest to firmowa komórka.

Dodaj komentarz

8 komentarzy to “Numer służbowego telefonu komórkowego w CV”

 1. Mateusz napisał(a):

  podać służbowy nr telefonu? gratuluję pomysłu.

 2. MARCO napisał(a):

  no tak, niby nie podawać, tylko jak już ma się tyle numerów telefonu to można sie pogubic. na szczęście nie miałem takiej wtopy. mój szef chyba nie byłby szczęśliwy jakby się dowiedział. z drugiej strony bez sensu takie ukrywanie. A właśnie myślicie, że szef nie umie wyczuć kiedy szuka się nowej pracy?

 3. garter napisał(a):

  numer telefnu czasem/często się zmienia, służbowy zmienimy na pewno skoro szukamy nowej pracy. No ale dlatego lubię mój profil na infoPracy – mogę wprowadzać zmiany na bieżąco i nie martwię się, że ktoś do mnie z tego powodu nie zadzwoni, bo ktoś kto daje ogłoszenie widzi moje aktualne info. no ale służbowego bym nie podawała, mimo wszystko.

 4. Sabina Stodolak napisał(a):

  @Mateusz – wbrew pozorom, takie sytuacje się zdarzają. i to nie tylko u młodych, niedoświadczonych osób. Sama dzwoniłam kiedyś do kandydata na wysokie managerskie stanowisko i usłyszałam grobowy głos „Ten Pan już tu nie pracuje, a ja mam po nim telefon. Jest Pani już którąś osobą która do mnie dzwoni”…

 5. Ania napisał(a):

  Może to i dobrze, że się nie dodzwoniłaś. Mieć managera, który nie jest przewidujący i nie wykazuje zdolności logicznego myślenia – dość ryzykowne. Opatrzność czuwała, w sumie ciekawy sposób preselekcji.

 6. zabbo napisał(a):

  kompletna bzdura… co za problem powiedziec ze jestes aktualnie na spotkaniu? to przeciez nawet lepiej wyglada dla rekrutera ze jestes zapracowany 😉

 7. Mateusz napisał(a):

  no tak, nie ma jak strategia nawet już przed rozmową.

 8. pyśka napisał(a):

  ja bym się od razu zestresowała i zonk. i rekruter i szef by wiedzieli o co chodzi.