Wysyłamy aplikację (cz. III- rzut okiem na całość)

mail41 Wysyłamy aplikację (cz. III rzut okiem na całość)Wiemy już jaki login wybrać, oraz w jakie zdjęcie dołączyć do naszej aplikacji. Teraz czas na ostatnie, kosmetyczne poprawki i rzut okiem na całość wiadomości oraz wyłapanie ewentualnych błędów.

Treść wiadomości

Częstym błędem jest pozostawianie pustego pola w okienku wiadomości. Taki mail z samymi załącznikami jest bezosobowy i nie zachęca do bliższego zapoznania się z naszą aplikacją. Warto więc skonstruować krótki tekst informujący o nas lub o powodach przesłania aplikacji. Można go napisać na przykład tak:

Witam

W zawiązku z poszukiwaniem przez Państwa pracownika na stanowisko………… przesyłam swoją aplikację

Z góry dziękuję za czas poświęcony na zapoznanie się z moim CV

Z wyrazami szacunku”

W zależności od tego do kogo piszemy, możemy wiadomość bardziej spersonalizować, aby niosła ze sobą więcej informacji. Tekst może mieć formę oficjalną, lub luźniejszą i bardziej zabawną. Uwaga jednak aby nie przesadzić. Osoba czytająca maila może mieć przecież poczucie humoru niczym ogórek konserwowy.

Numer referencyjny

Niektóre ogłoszenia podają konieczność umieszczenia numeru referencyjnego. Warto zadbać o jego umieszczenie. Bywa przecież że agencje rekruterskie prowadzą jednocześnie kilkanaście projektów a numer pozwala im na sprawną segregacje wiadomości od kandydatów. Brak numeru referencyjnego może więc zaowocować tym, ze nasza aplikacja zamiast na biurku, wyląduje w koszu, bo osoba czytająca nie będzie miała ochoty domyślać się na jakie stanowisko kandydujemy lub w jakim mieście chcemy pracować.

Nagłówki wiadomości

Przed wysłaniem załączników sprawdźmy czy na pewno wysyłamy właściwy komplet dokumentów. Zwłaszcza jeśli wysyłamy takie same aplikacje do kilku firm. Wysłanie aplikacji do firmy X, z listem motywacyjnym zaadresowanym do firmy Y nie przysporzy nam popularności. Mało tego, świadczy o naszym niezorganizowaniu i braku uważności.

Po sprawdzeniu wszystkiego klikamy „wyślij”. Teraz pozostaje już tylko czekać na telefony. Pamiętajmy aby był włączony i naładowany.

Dodaj komentarz

5 Responses to “Wysyłamy aplikację (cz. III- rzut okiem na całość)”

 1. Jacek says:

  Treść numeru referencyjnego umieścić w temacie wiadomości, wewnątrz wiadomości czy w CV i liście motywacyjnym?

 2. Sabina Stodolak says:

  W temacie wiadomości mailowej i w liście motywacyjnym (np. pod nagłówkiem, lub w lewym górnym rogu pod danymi personalnymi). Można dla pewności też w CV, choć rzadko się to praktykuje.
  W temacie maila robimy to po to by rekruter wiedział do jakiego folderu przerzucić naszą aplikację bez jej otwierania, w liście, aby ten kto otrzyma aplikacje wiedział że na pewno są do niego (czasem osoba segregująca, a czytająca CV to dwie różne osoby)

 3. mangefuks says:

  ok. a jeśli nie ma nr referencyjnego?? co wtedy powinno być wpisane zamiast tego nr??

 4. anna says:

  ok, a co wpisać w okienku wiadomości jeśli dana firma nie dała ogłoszenia???

 5. anna says:

  myślę, że zamiast numeru wpisać ‘stanowisko na które kandydujemy