Tipsy w pracy

paznokcie w pracy Tipsy w pracy Długie na 6 cm, kapiące od brokatu i ozdób 3D paznokcie. Moda haute couture? Nie, nierzadko paznokcie kasjerki w hipermarkecie, czy pracowniczki urzędu miasta. Tipsy, odkąd pojawiły się w gabinetach kosmetycznych, podbiły serca kobiet. Niektóre z nich nie umieją jednak stosować ich z umiarem. Zwłaszcza w pracy.

Zadbane dłonie, to ważny element wizerunku – są zawsze widoczne, a jeśli są brzydkie i zniszczone to niezwykle trudno je ukryć. Kobiety z łamliwymi, słabymi paznokciami, często korzystają więc z pomocy stylistek, których zadaniem jest nałożenie na płytkę sztucznego paznokcia, który wyglądając jak naturalny, podnosi wartość estetyczną dłoni. Czy jednak wszystkie tipsy nadają się do pracy? Niestety nie. Wprawdzie z reguły pracowniczy dress code nie opisuje dokładnie jak powinny wyglądać damskie paznokcie, ale nie znaczy to że nie ma żadnych zasad.

Długie, kolorowe i kapiące od błyszczących ozdób paznokcie nie nadają się do pracy. Wyjątkiem może tu być tylko praca w nocnym klubie.
Najlepiej wygląda tzw. francuski manicure, czyli obcięte dość krótko paznokcie pokryte mleczną, pastelową emalią z podkreślonymi białą kredką końcówkami paznokcia. Poza francuskim manicure, do pracy można też pomalować paznokcie – pod warunkiem że będzie to dyskretny, pastelowy kolor -burgundy i krwistoczerwone odcienie zdecydowanie się nie nadają. Malując paznokcie, trzeba koniecznie zwracać uwagę na wszelkie odpryski lakieru. Pozdzierany lakier wygląda nieestetycznie, a kobieta z takimi paznokciami sprawia wrażenie zaniedbanej. W żadnym wypadku, z takimi paznokciami nie można pokazać się podwładnym czy klientowi.

Na koniec ciekawostka – większości osób wydaje się że długie paznokcie utrudniają pracę biurową przy komputerze. Są jednak kobiety które pracując przy komputerze nie mają problemów nawet z tipsami w tzw russian style (bogato zdobione, długie na 4-5 cm) Jak sobie radzą? Opanowały do perfekcji naciskanie klawiszy trzymanymi w dłoniach ołówkami zakończonymi gumką ! Jest to jednak wysoki poziom sprawności manualnej i nie da się ukryć, że nauka pisania w ten sposób zająć może dość długi okres czasu. Nie jest to też szczególnie dobrze widziane przez szefostwo, lepiej więc bogate zdobienia pozostawić na specjalne okazje.

Dodaj komentarz

One Response to “Tipsy w pracy”

  1. Mateusz says:

    kobiety, jak Wy tym piszecie???