Rozmowa kwalifikacyjna w czasie pracy?

Szukając pracy jako bezrobotni, mamy zazwyczaj mnóstwo czasu, który przeznaczyć możemy na spotkania rekrutacyjne. Jeśli więc dzwoni do nas rekruter, możemy umówić się na spotkanie praktycznie w każdym momencie. Co jednak zrobić, jeśli nadal pracujemy w firmie, a rekruter bądź szef, chce się spotkać w naszych godzinach pracy?

Jeśli nie mamy takiego stanowiska, które umożliwia nam wyjście w godzinach pracy na spotkanie, ani też nie chcemy bądź nie możemy wziąć urlopu, najwygodniej – zamiast kombinować – powiedzieć wprost o raku możliwości spotkania w wyznaczonej godzinie. Jeśli dodatkowo powiesz, że nie możesz wziąć urlopu, jesteś bowiem zawalony robotą i niezbędny w firmie, może to zostać potraktowane jako dodatkowy bonus.

Każdy rekruter czy szef, powinien zrozumieć, że planując zmianę pracy i będąc nadal zatrudnionym, można nie mieć możliwości odbycia spotkania w godzinach pracy. Postaraj się jednak być elastycznym i jeśli już zmuszasz rekrutera, czy szefa do pozostawania poza godzinami pracy, daj mu przestrzeń, na wybranie odpowiedniego terminu. Brak zdolności do kompromisu, może zaszkodzić Twojemu wizerunkowi.
A co w sytuacji, kiedy mój przyszły szef mówi że nie ma możliwości spotkania się po południu?
Zastanów się wtedy, czy na pewno chcesz u niego pracować? Skoro jeszcze nie zostałeś zatrudniony, a już nakładane są Ci ograniczenia, może to nie wróżyć najlepiej na przyszłość.