Pracodawca w oczach pracownika

ocena Pracodawca w oczach pracownikaKolejny polski serwis, którego zadaniem była ocena pracodawców przez użytkowników przestał istnieć. Była to już kolejna próba stworzenia bezpiecznej dla użytkowników platformy, na której mogli oni wyrażać swoją opinię na temat warunków pracy w danej firmie. Niestety, tak jak poprzednie serwisy, tak i serwis ocenpracodawce.pl musiał zostać zamknięty. Jak piszą twórcy serwisu – głównie przez wzgląd na ataki ze strony pracodawców. Cóż…prawda w oczy kole?

Dla osób rozpoczynających pracę w danej firmie, dużo ważniejsze niż zapewnienia działu HR o świetnych warunkach rozwoju, są opinie osób które rzeczywiście w firmie pracują na podobnych stanowiskach. Taka potrzeba stworzyła pierwsze serwisy, na których użytkownicy mogli swobodnie wypowiadać się na temat rzeczywistych warunków pracy w danej firmie.
Jak nietrudno się domyśleć, były opinie pozytywne, były tez negatywne.

Do tej pory w Polsce, powstało około 7’miu serwisów poświęconych warunkom pracy w danej firmie, z możliwością dodawania opinii od użytkowników. Aby zachować anonimowość serwisy z reguły nie wymagały logowania i ujawniania danych.
Okazuje się pracodawcy widząc więc niepochlebną na swój temat opinie, straszyli twórców serwisu rozpoczęciem postępowania prawnego.
Fakt, że tego typu serwisy, przez brak możliwości weryfikacji opinii, stają się polem do nadużyć, lecz zamiast się bronić atakując, być może pracodawcy zwróciliby większą uwagę na to na co rzeczywiście skarżą się pracownicy.
Na serwisie ocenpracodawce.pl nie ma już dostępu do opinii pracowników, ale warto wspomnieć że o niektórych firmach z czołówki, pojawiły się rzeczywiście pochlebne opinie. Obecnie, z możliwości oceny pracodawcy korzystać jeszcze mogą pracownicy firm z branży IT, na serwisie eoe.pl

źródło: ocenpracodawce.pl

Dodaj komentarz

23 komentarze to “Pracodawca w oczach pracownika”

 1. Pullini napisał(a):

  no to szkoda bo czasami można tam było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o firmach, w których się pracuje albo w których chciałoby się pracować.

 2. Unitrade napisał(a):

  Firma Unitrade znajdujaca sie w Gdańku bardzo nie dobrze traktuje pracowników:Zimnio w biurach,z premiami leca sobie w kulki ,człowiek zap… cały miesiąc jak osiol a wyplaty z premia ma tylko 1600zł.Nie polecam sie zatrudniać w tej firmie !!!!!

 3. maksiu8002 napisał(a):

  „AQUA SERVICE DYSTRYBUCJA J&J KRUSZKA”
  PŁACĄ ZA 300GODZ.2500 ZŁ ALE TYLKO 1500BRUTTO NA UMOWIE. W TRZECH RATACH PIERWSZA PO 15-TYM. NIE ZWRACAJĄ ZA DOJAZDY DO PRACY. SZEFA MOŻNA ZOBACZYĆ RAZ NA PÓŁ ROKU. KAŻĄ PŁACIĆ ŁAPÓWKI A PÓŹNIEJ NIE CHCĄ ZWRACAĆ. DZIENNIE JEDNO AUTO 20-TO PALETOWE WYWOZI DO 100 PALET. WRESZCIE MNIE TAM NIE MA DWA MIESIĄCE NIE CHCIELI MI ODDAĆ PIENIĘDZY JAK POSZEDŁEM DO INSPEKCJI PRACY WSZYSTKO ODDALI(Z TEGO CO NA UMOWIE) ALE TRUDNO. JAK NIE CHCECIE TRAFIĆ DO WARIATKOWA TO NIE ZATRUDNIAJCIE SIE U NICH.

 4. m napisał(a):

  czy ktos wie czemu eoe.pl nie dziala?

 5. ktos napisał(a):

  No właśnie, czemu eoe.pl nie działa? Pewnie z tego samego powodu :/. Nie da się ukryć, że miało ogromną wartość. Pomiędzy bluzgami wiecznie niezadowolonych karierowiczów, można było wyciągnąć w miarę rzeczywisty obraz firmy. To jest ciężki bat na kapitalistów. I nie uciekną przed nim, nu nu :]

 6. anonimka napisał(a):

  TJ marketing z Wrocławia to, trudno użyć innego słowa, krętacze. Śliczne ogłoszenia, nie trzeba doświadczenia, bajońskie zarobki… Fajnie fajnie, ale ciekawe, kiedy mówią, że ta praca to zwykła akwizycja, chodzenie po domach i wciskanie ludziom internetu, zarobki pewnie mają się opierać na ilości sprzedanych pakietów, więc można się domyśleć, że człowiek nogi straci a pieniędzy nie powącha.

 7. bandżiorno napisał(a):

  Ciekawe, kto stoi za zamknięciem eoe.pl?
  Comarch czy Kamsoft? A może NSN?
  W przypadku Comarchu to ludzie wiedza, ze bylo takich dwoch (Katowice i centrala), ktorzy mogli „miec znaczacy wplyw na losy eoe”. Ale ich lapska sa dlugie, jesli to ktorys z nich – lepiej nie drazyc.

 8. mała napisał(a):

  Jeśli ktoś chciał by się zatrudnić w firmie EUPHORA z Krakowa to stanowczo nie polecam. Nie dośc że nie płaca pracownikom i ciągle kombinują z kasa to jeszcze jak odejdziesz to najgorsze psy na tobie wieszają i oczywiście twierdza że to oni ciebie zwolnili. jedna dziewczyna czeka na wynagrodzenie od listopada do dziś nie zobaczyła złotówki. Mało tego to w biurze przy zamówieniach pracują takie ofermy, które nawet poczty nie potrafia otworzyć, a potem sa pretensje od klientów jedna na towar czekała tydzień i w końcu zrezygnowała. Dla firmy to ty jesteś winien, ale faktem jest, że wiele osób z tamtąd odeszło z powodu braku wypłat, są osoby które od ponad roku już tam nie pracują a firma jeszcze się z nimi nie rozliczyła, ja czekam już miesiąc na zaległe wynagrodzenie.

 9. Anka napisał(a):

  rany, mała, a ja właśnie mam się tam zatrudnić jako kadrowa…Z tego co mówisz, to chyba nie warto, a szkoda, już się cieszyłam!

 10. kasia napisał(a):

  we Wrocławiu zdecydowanie odradzam classic fitness w Galerii Dominikańskiej. Właścicielka Małgorzata Goławska stosuje mobbing w najgorszym wydaniu. Płaci 6 zł za h co dziś jest niemałym szokiem. Oszczędźcie swe nerwy w razie w.

 11. Marta napisał(a):

  Również potwierdzam słowa Kasi. Ja byłam na okres próbny i nie dostałam za to w ogole pieniędzy!

 12. poszukująca napisał(a):

  http://www.tutajpracuje.pl/najnowsze-opinie-o-pracodawcach.html
  http://workero.pl/ranking-firm
  http://www.opracodawcach.pl
  http://www.gowork.pl/opinie_wszystkie
  oto co udało mi się znaleźć, takie strony są niezbędne. Poszukiwanie pracy, czytaj-pozycja słabszego, nie uprawnia do wciskania ciemnoty, wyrażajcie swoje opinie, pracujący i poszukujący pracy. Pracownik to nie koń do orki, który nawet poskarżyć się nie może.

 13. kacyk napisał(a):

  Witam
  Mam swoje zdanie o tych portalach.
  Dwa są wiodące:
  http://www.tutajpracuje.pl i http://www.gowork.pl
  Osobiście sądzę, że http://www.tutajpracuje.pl jest faktycznie przeznaczony dla użytkowników. Gowork.pl to również centrum szkoleń i pośrednictwo pracy więc przyciągają użytkowników pod pretekstem wyrażania swoich opinii o pracodawcach a tak naprawdę klepią swój interes. Nawiasem mówiąc fajny sposób na własna reklamę 🙂 Pozostałe dwa
  http://workero.pl/ranking-firm
  http://www.opracodawcach.pl
  to lipa – amatorszczyzna. Ciężko się odnaleźć – a graficznie i kolorystycznie wiocha.
  Podsumowując http://www.tutajpracuje.pl i http://www.gowork.pl ok! – ze wskazaniem na tutajpracuje.pl
  pozdrawiam wszystkich

 14. Tadeusz napisał(a):

  Chyba zgodzę się z przedmówcą o dwóch wiodących portalach. Gowork byłby ok, ale niestety komentarze są tam permanentnie usuwane. Pisaliśmy o jednej z firm, było już kilkadziesiąt stron komentarzy (większość mało pozytywnych) i pewnego dnia komentarze usunięto.

  Jak na razie na Tutajpracuje komentarze są – zobaczymy czy nie podzielą losu komentarzy z Gowork.
  Z mojej strony bardziej polecam http://www.tutajpracuje.pl/najnowsze-opinie-o-pracodawcach.html

 15. Rafał napisał(a):

  Miejmy nadzieję, że tutaj będzie dobre moderowanie i strona przetrwa naciski firm: http://www.ocenapracodawcy.pl

 16. Sławek napisał(a):

  Dość często bywam na wymienionym wyżej http://www.tutajpracuje.pl/ i stwierdzam, że ostatnio przeszli bardzo udaną metamorfozę. Pamiętacie ciemne kolory na tej stronce? Teraz jest zdecydowanie bardziej przyjemna i czytelna i chyba się rozwija, a przynajmniej interesujące mnie tematy dość dobrze się kręcą 😉

 17. szukam tych co pracowali dla opala napisał(a):

  pilnie poszukuje wykonawców którzy pracowali dla firmy Opal lub Faktoria z katowic gg 12130668 tylko taki kontakt.

 18. szukam tych co pracowali dla opala napisał(a):

  jeśli ktoś zamierza współpracować z firmą Maximum lub Faktoria z katowic to odradzam, wszystko co cie może spotkać złego to tam właśnie znajdziesz.

 19. prawda napisał(a):

  Ja również przestrzegam wszystkich przed firmą GoWork. Znam działanie tej firmy od podszewki. Może omówię profil ich działalności zaczynając od ich forum z opiniami o pracodawcach. Mają bota, który dodaje opinie startowe o każdej z firm na ich forum. Trzeba też przyznać, że niektóre z opinii są prawdziwe dodawane przez pracowników poszczególnych firm. Większość opinii zawsze była, jest i będzie negatywna. Dlatego też GoWork posiada zespół call center, który dzwoni po firmach i oferuje im tak zwaną moderację opinii czyli wykasowanie negatywnych postów! Czy nie kojarzy Wam się to z wyłudzeniem!? Cena za jaką pracodawca może wykupić sobie taką usługę waha się od 2,000 do 10,000 zł i zależy to od ilości negatywnych opinii oraz ile uda się wyłudzić pięniedzy danemu konsultantowi. Jest sporo firm, które boją się o swój wizerunek i decydują się wykupić usunięcie opinii! Co do konsultantów są to ludzie zatrudniani na umowę zlecenie. Wiele z nich pracuje tylko na prowizji, która sięga około 10%!
  Co do oferty ich kursów….
  Są to nic nie wnoszące zajęcia, kończące się otrzymaniem certyfikatu zrobionego na szybko przez niedoszłego grafika. Szkolenia organizowane są naczęściej przez studentów, którzy mają mało pojęcia oraz doświadczenia w danej dziedzinie. Większość z tych osób pracuje za 1500 zł i jest skruplatnie rozliczana z tego ile ludzi udało im się namówić na dany kurs. W umowie na kurs GoWork zawarł „… że po rozpoczęciu szkolenia nie zwraca pieniędzy za kurs” Tzn. że jeżeli ktoś im już zaufał i kurs się rozpoczął to GoWork nie zwróci im kasy nawet jeśli szkolenie będzie do niczego co jest oczywiście niezgodne z prawem. Często zdarza się tak że ludzie czekają na dany kurs nawet 5 mięsiecy ponieważ jest niewystarczająca liczba osób na dane szkolenie a te mają być RENTOWNE.

  Co do szkoły policealnej….
  Zdjęcia na ich stronie to czyste naciąganie… sprzętu faktycznego nie ma. Sale są za małe. Na początku semestru w jednej z grup było ponad 100 osób! Dokładnie ponad 100 osób! Rozbicie tej grupy na dwa wiązałoby się zatrudnieniem dodatkowych nauczycieli a to dodatkowe koszta.

  FIRMA JEST NASTAWIONA NA SZYBKI ZYSK I ABSOLUTNIE NIE MA NIC ZWIĄZANEGO Z EDUKACJĄ!

  Nie polecema nikomu….

 20. Opinia o firmie Impel. napisał(a):

  W połowie Marca 2014 roku starałem się o pracę w firmie Impel jako Konwojent.Firma ogłaszała się w prasie i w internecie.Byłem trzy razy w sprawie pracy u kierownika odpowiedzialnego za rekrutację.Wypełniłem stosowne papiery,dostarczyłem stosowne dokumenty.Pracę miałem podjąć od 1 Kwietnia 2014 roku w Poznaniu.Kierownik odpowiedzialny za rekrutację poinformował mnie,że mam czekać za telefonem jak dostaną umowę do podpisania i powiedzą mi o której godzinie pierwszego Kwietnia mam zacząć pracę.Czekałem cierpliwie za telefonem jednak nikt nie zadzwonił.Ostatniego dnia marca 2014 roku dzwoniłem do firmy ,żeby się dowiedzieć kiedy i o której godzinie mam przyjść do pracy.Pan który odebrał telefon powiedział,że się dowie i zadzwoni.Czekałem za telefonem jednak nikt nie zadzwonił,próbowałem się skontaktować telefonicznie jednak nikt nie odbierał lub numer był zajęty.Muszę nadmienić ,że dla tej pracy zrezygnowałem z pracy wykonywanej obecnie i z jednej oferty pracy między czasie.Pierwszego Kwietnia udałem się osobiście do tej firmy,pan kierownik tej firmy oświadczył mi ,że pan kierownik odpowiedzialny za rekrutację już nie pracuje,a on nie przewiduje przyjęcia nowych osób do pracy.W tym momencie się zdenerwowałem powiedziałem,że dla tej pracy zrezygnowałem z dotychczasowej którą wykonywałem.Prosiłem pana kierownika tej firmy,żeby w tej sytuacji załatwił mi pracę bo zostałem na lodzie odpowiedział,że nic nie może zrobić,ostrzegam wszystkich przed podjęciem pracy w firmie Impel.Ludzi traktują przedmiotowo a ich arogancja sięga zenitu.

 21. bezrobotna napisał(a):

  Kochani chodziłam do szkoły Go Work…ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym!
  Mam problem o jakim nie wiedziałam !Dlaczego?
  Wysłałam ponad 200cv do różnych firm w Całej Polsce….zaczęłam od mojego miasta Poznań.!Na moje cv nikt nie odpowiedział !
  nie wiedziałam co się dziaję ! w końcu postanowiłam dzwonić do firm i zadawać pytania…Dlaczego moje cv jest odrzucane?Jedna z Pań w Poznaniu powiedziała mi żebym w cv nie umieszczała szkoły Go Work bo nie znajdę nigdzie pracy!!!! Po tej wiadomości postanowiłam szukać informacji w internecie i znalazłam forum na którym Go Work opiniuję firmy a niektóre komentarze są straszne!!!
  Wówczas zrozumiałam że to jest odwet Pracodawców na Go Work!!!!
  Straciłam pieniądze na szkołę , co mam robić ?
  Nikt nie chcę ze mną rozmawiać! W moim cv wykasowałam wpis o szkole Go Work ale pracodawcy wymagają doświadczenia i ukończenia szkoły!!!Jestem rozczarowana i mam tego wszystkiego dość!!!

 22. Waldek napisał(a):

  Pracuję w JAR-POL i muszę wspomnieć, że praca w okresie świątecznym jest ok. i brygadziści nie wykorzystują nas i mamy płacone za nadgodziny.I jeszcze jedno – pracuję w JAR-POLu już 3 lata jako operator urządzeń przetwórstwa mięsa i nigdy złego słowa na pracodawcę nie powiedziałem bo naprawdę dba o pracowników.

 23. Sylwia napisał(a):

  Powiem szczerze, że nie rozumiem skąd ludzie biorą w sobie tyle zawiści, że chce im się tracić energię na pisanie negatywnych komentarzy i hejtowanie byłych pracodawców. Czy to coś zmieni?
  Za to widzę sens w pisaniu pozytywnych komentarzy, bo dobra energia zawsze wraca. Dlatego pozwolę sobie napisać opinię o Galenus: moim byłym pracodawcy. Szanuje pracowników, inwestuje, nie łamie praw, żądnych nadgodzin, rozwój. Dlaczego były? Bo w pewnym momencie poszłam swoją drogą i założyłam firmę.
  PS Galenus czyli Farmaceutyczno Chemiczna Spółdzielnia pracy, w której pracowałam na stanowisku laborantki.